Zavrieť

Porady

Nikon D3000 Zrkadlovka pre zaciatocnika?

Zdravím,som zaciatocnik a potreboval by som poradit aky typ dig.zrkadlovky by som si mal zakupit.Rozmyslam nad modelom NIKON 3000 ,ma s tymto modelom niekto skusenosti?Dakujem za rady
Naposledy upravil Richard : 25.06.13 at 17:50
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

vlado 33
Nikon D3000 je úplne najnižšia trieda zrkadloviek, cena nejakých 280€. Za tú cenu ti najviac bude chýbať video, slovenské menú, absencia živého náhľadu na displeji, o ďalších mínusoch nepíšem. V porovnaní s Canonom 1100D porovnateľnej ceny je tam toho oveľa viac. Môj názor, nemáš toľko peňazí aby si kupoval lacné veci! Aby si potom neľutoval.
7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
ivka70 Vzhladom na ceny porovnatelnych objektivov je aj tak Nicon pre zaciatocnika lepsia volba.
kopretinka vyznáš sa v objektívoch?
ivka70 ked clovek cosi foti, pride casom k tomu, ze mu zakladny objektiv nestaci .... nieco o tom viem
kopretinka ja tiež fotím,tiež mám tých objektívov viac,ale netrúfam si nikomu tvrdiť,čo je lepšie.canon 50mm sa dá kúpiť za cca 100eur,a nikonový taký som našla omnoho drahší....iné som nehľadala a neporovnávala.človek sa musí skrátka rozhodnúť sám a potom uvidí,že čo potrebuje...ja som veľmi dlho mala iba tú 50.
ivka70 Robili sme take porovnanie, tazke moje trvdenia nevychadzaju z brucha ani z porovnania jedneho jedineho objektivu.
A porovnavali sme rozne parametre.
Ale je fakt, ze rozhodnutie je len na konkretnom cloveku.
vlado 33 kopretinka, iných výrobcov si neskúšala? Napr. Tamron, Tokina, Sigma. Tieto objektívy sú omnoho lacnejšie, kvalitu si zistíš na recenziách, fotofórach. Mal som Tamron 17-50 f2,8 max. spokojnosť. Teraz mám Tokinu 24-70 f2,8, tiež max. spokojnosť. Veď vy v Blave tam máte výber objektívov cez bazáre do aleluja, sadnem do auta a idem odskúšať.
kopretinka vlado,nie som z Blavy ja neriešim objektív,to rieši zadávateľ,mne stačí 50 (kúpená spolu s telom od profíka),makráč 60(som kúpila nový,keď bola akcia,že vrátili nejakú sumu) a 28 mám tiež z druhej ruky od profíka...mne to bohato stačí,už sa mi to ani vláčiť nechce,7D je ťažká ako hovado,najradšej by som sa toho zbavila.
  zbaliť
dobrý deň,

podľa mňa to je dobrá voľba, tiež som ho mal, ako svoju prvú zrkadlovku, človek sa naučí, čo je clona, čo je ISO, čo je čas a ako tento trojuholník ovplyvňuje fotografiu. Časom však odporúčam kúpiť si nejaký iný ako setový objektív.

dmc je offline (nepripojený) dmc

dmc
Na zaciatok tvoj vyber plne postacuje.
Ci Canon alebo Nikon - to je vecny suboj priaznivcov oboch znaciek - mal som obe znacky - kazda ma svoje .

Ked ta to chytí a budes vediet co chces fotit prejdes na vyssi level a rozhodnes sa ktorym smerom sa uberat a tento lahsie predas (s mensou stratou) ako nieco drahsie.
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
arizona Poradaci,nevsimli ste si, ze tema je stara 3 roky? lesnovsky ma uz urcite fotak vybraty. A za ten cas su na trhu uz aj novsie modely .)
dmc hupsss.
kopretinka ozaj, kerý oný to vytiahol?
ivka70 Robko
  zbaliť

Nikon D3000 Zrkadlovka pre zaciatocnika?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.