Zavrieť

Porady

EXCEL alebo OPEN OFFICE - Hypertextovy odkaz v bunke - ?zmrazit?

Ked vlozim do bunky v excel ci OO subore (napr pokus.xls) hypertextovy odkaz (HO) - napr na iny subor a potom ten subor s HO (pokus.xls) prekopirujem do ineho adresara, tak sa mi aj vsetky hypoertextove odkazy (HO) zmenia a samozrejme nefunguju.
mal som ten subor pokus.xls v D:/vselico/pokus.xls a prekopiroval som ho do U/:hocico/pokus.xls tak sa HO zmenili napr z D:/vselico/moje foto.jpg na U/:hocico/moje foto.jpg - a samozrejme nefungoval odkaz, ponevadz foro bolo v D:/vselico/
Ako to urobit aby cesta k suboru ostala zachovana aj ked prekopirujem subor s HO do ineho adresara- nieco ako $ v oznacovani buniek.
marjankaj Prekopíruješ alebo presunieš?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Excel v Tvojom prípade sa správa úplne normálne. Zmeníš polohu súboru na disku a excel ako taký nemá o súbore informáciu. Hypertextový odkaz vraví asi toto: Súbor s názovom "pokus.xls" je umiestnený v adresári tom a tom..
    Excel po presunutí súboru nevie samostatne určiť či došlo k
    - zmene názvu súbora,
    - zmazaniu
    - presunutiu a ak, tak na aké nové miesto

    Tebe sa HO nemôžu zmeniť, lebo nevedia načo sa majú zmeniť. Neviem si dobre predstaviť, že cez HO sa zmení odkaz z pokus.xls na foto.jpg, prepáč, neviem podľa čoho by si excel ako taký vyberal názov súboru.

    Tvoj problém sa dá riešiť napísaním makra.
    Makro po spustení PC prezrie uloženie súborov na vopred nastavenom mieste. Ak sa tam súbor nenachádza, pokúsi sa nájsť súbor, a tu už je to na tom, kto bude písať makro - iba v nadradenom adresári, prezrie všetky nadradené adresáre, resp. prezrie celý disk. Ak má PC viac diskov, pokúsi sa nájsť cestu k súboru na všetkých dostupných diskoch (vrátane sieťových).
    Ak súbor nájde, zmení HO na nový, ak nie, vypíše chybové hlásenie, resp. ak nájde viac kópií súboru, vypíše hlásenie, a Ty si vyberieš, o ktorý súbor sa Ti jedná.
    Naposledy upravil Charon : 28.06.13 at 08:15

    EXCEL alebo OPEN OFFICE - Hypertextovy odkaz v bunke - ?zmrazit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.