Zavrieť

Porady

Aký účet a v ktorej banke pre e-shop a jednoosobovú s.r.o.?

Nejako je tu málo odpovedí - aj ja by som potreboval vedieť nejaké doporučujúce konkrétne banky a učet, tiež pre s.r.o. a prevádzkujúci e-shop. Hladám banku s dobrým účtom práve pre tieto požiadavky. To znamená najviac príchodzích platieb (zdarma).
Poradí niekto ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    Ja pouzivam CSOB, zakladny bezny ucet 6€/mesiac - odch. platby su v baliku. Plus mam k tomu vedeny sporiaci ucet (bez poplatku), kam smerujem vsetky prichadzajuce platby (bez poplatku). Odtial to viem previest na bezny ucet a robit platby dodavatelom. Prevod zo sporiaceho uctu na bezny ale trva 7 dni, treba s tym pocitat. zatial maximalna spokojnost. zvolil som si ho ale iba preto, lebo moj hlavny dodavatel z CZ ma tiez ucet v CSOB, takze platby su cca okamzite aj do zahranicia a poplatok iba 0,20 € . cize ja som vyberal podla toho , kde platim najmensie poplatky do zahranicia a zaroven je to najrychlejsie
    antoni No zatiaľ najlepšie vyzerá pre mna Fio, potom VUB a potom mozno CSOB.
    Nevýhoda FIO je že pobočka je 90 km.
    VUB všetky príchodzie zdarma, ale zas poplatky za iné kravinky
    ČSOB má v najnižšom podn. balíku len 30 prijatých alebo odosl. platieb.
    Pidgey No , prave preto na dosle platby pouzivam k beznemu uctu pridruzeny sporiaci ucet, ktory je bez poplatku, a je tam neobmedzene mnozstvo doslych platieb. peniaze z neho vies previest iba na ten bezny ucet a trva to 7 dni. Je to sice obmedzujuce, ale ked som si v tom zaviedol system, nemam s tym najmensie problemy. Nepotrebujem robit uhrady kazdy den, na BU si nechavam pohotovostne peniaze (drobne platby a uhrady) a ked viem ze budem musiet nieco zaplatit, tak si dopredu poslem peniaze zo sporiaceho na BU.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    Ono je to zlozitejsie ako sa moze zdat,... Fio banka je na jednej strane skvela, pouzivame ju hlavne kvoli castym platbam z ciech na slovensko. Kurz je sice slabsi, ale usetrime vela na poplatkoch. Okrem toho takmer vsetky operacie zadarmo.

    Nevyhodou je, ze prakticky neexistuje moznost priameho vkladu na ucet (3 pobocky na celom slovensku su skutocne malo. Myslim, ze existuje moznost vkladat cez CSOB, ale to uz je urcite nakladnejsie. Takze si treba zhodnotit, ake percento zakaznikov mi bude chciet vlozit peniaze priamo na ucet (ale asi skor minimum).

    Vacsina vyuziva platby na dobierku, potom zrejme prevod na ucet, nasleduju platobne karty a az potom priame vklady.


    My mame ucet (ČR) vedený v Raiffeisenbank a vo FIO. A musím priznať, že s FIO omnoho lepšia skúsenosť. Dokonca si zadarmo môžem sťiahnuť dávkový súbor, ktorý len pošlem do účtovníctva a mám celý výpis nahraný. V RB za to platíme.

    Treba si ale porovnať viaceré ponuky viacerých bánk, spísať, čo vlastne potrebujem a čo by sa mi hodilo a podľa toho sa rozhodnúť.

    To že FIO banka je od teba 90 km, by som neriešil ako nejakú extra nevýhodu pri banke, kde internet banking funguje 24/7. Pokiaľ ale strácaš prístupové údaje každý mesiac (napríklad), alebo robíš časté zmeny napr. pri disponentoch účtu, je aj vzdialenosť pobočky dôležitým kritériom.
    Paypal - velmi pohodlne nakupovanie, ale vysoke poplatky za kazdu platbu
    Google Checkout - platby cez google ucet, hlavne android zariadenia - nepoznam marze

    A potom kratky prehlad o online platobnych systemoch

    Ak by som to robil ja....tak si zriadim podnikatelsky fio ucet, vedenie zdarma + vydat k nemu kartu a previazem ucet s paypal kontom.

    Paypal moze prijimat platby aj z creditiek/platobnych kariet od uzivatelov, ktori nie su registrovani na paypal. Ak budete mat vacsi mesacny obrat by som sa poobzeral po nejakej vyhodnejsej alternative ""credit card procesora"
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    antoni Na FIO účet dostávam už druhé odporučenie.
    PayPal potrebujem na odoslanie platby, nie na príjem.
    Fio má ale len podľa ich vyjadrenia momentálne v ponuke len karty Maestro alebo MasterCard Standard. Mal som ale Maestro a PayPal na nej nefungoval, musel som zameniť za Visa Electron.

    Ďalšie doporučenia ?
    kobolcs na paypale mozes aj prijimat, ale ak chces klasicku cestu tak si zaloz VUBku, tam prijem platby tiez je zadarmo aj pre podnikatelov, co je pri eshopu najdolezitejsie, ale aj tak ta bude nieco mesacne stat
    FilipMinarik Paypal podporuje prijimanie platieb od uzivatelov paypal a aj od neregistrovanych na paypal prostrednictvom platobnych kariet Visa/Visa Electron/EuroCard/American Express/Maestro/MasterCard a dalsie.

    Na previazanie s bankovym uctom nie je potrebne vydana platobna karta.

    Vid skus si sportsdirect.com alebo themefores.net a zaplat cez paypal a zvol neregistrovany uzivatel.
    blavaciko Mám viacero kariet od FIO banky a fungujú aj na PayPal
    blavaciko Paypal je pre obchodníka značne nevýhodný, nie?
      zbaliť

    Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

    Dubak2000
    To co pises nestanovuje jasne podmienky. Treba si ujasnit veci ako... Budu mi klienti platit vkladom na ucet (cize potrebujem platbu od nich rychlo a nemozem cakat na prevod)? - vtedy vyberam banku co ma hodne pobociek a maly popatok za vklad, odklial budu klienti len SR ci aj zahranicie?. Budem potrebovat prijmat platby kartou? potom to chce ucet v banke ktora poskytne riesenie... atd. Ja vyuzivam FIO ale na SLovensku neotvaraju ucty pre pravnicke osoby. Ja som v CR a tu to ide, takz eby si to mohol tiez tak urobit ale musel by si v CR. potom mozes ucty pouzivat aj v SR. nevyhodou je ze za prichodziu platbu zo zahranicia je poplatok. Ale inak spokojnost.
    antoni Vysvetlenie:
    Myslím že väčšina e-shopou väčšinu objednaného tovaru posiela na dobierku objednávateľom. Moji zákazníci platia pošte, a pošta mi to zo svojho účtu posiela na môj zadaný účet. Každá dobierka je jeden prevod zo SP na môj účet.
    Áno, mohol by som si chodiť peniaze z dobierok vyberať na SP v hotovosti a potom ju asi vkladať na účet, ale toto sa mi naozaj nechce...
    kobolcs FIO otvára účty aj pre sro aj na SK a navyše hned dostanes slovenksý aj český kód účtu za 0eur

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    pripájam sa k fio banke, mam eshop, s.r.o., je to bez poplatkov. naviac, platim z neho dodavateľovi do čiech tiež bez poplatkov. Len je možné, že je tam trochu horší kurz, ale to neviem porovnať, lebo neviem, ako v konkrétny deň prevádzajú iné banky.

    Ale mám aj účet v inej banke, tak si smerujem platby za inú činnosť. a tak celkom pekne vidím, koľko peňazí mám z ktorej činnosti

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    FIO má devízové kurzy ako ČSOB. Na tom trošku zarábajú keďže inak sú bez poplatkov.
    Je to účet zadarmo, tak na začiatok stačí - hlavne ak vám platia, alebo vy platíte aj do ČR.
    Okrem toho môžeš mať účet v niektorej druhej SK banke s veľkým trhovým podielom (SLSP, VUB, TATRA), kde bude mať účet aj značná časť tvojich zákazníkov.
    Ak budeš mať časom eshop veľký, tak si kvôli platobným tlačítkam urobíš účet u viacerých bánk (sporopay, tatrapay, ....).
    A ak budeš mať platby kartou, tak potom je už úplne jedno kde máš účet. Kľudne bude stačiť jedna najlacnejšia banka.

    Aký účet a v ktorej banke pre e-shop a jednoosobovú s.r.o.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.