Zavrieť

Porady

cestovné náhrady za použitie vlastného vozidla

Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Zamestnanec bol na školení vlastným autom. predložil mi technický preukaz od vozidla a kópiu dokladu o nákupe PHL, spotreba je uvedená ako: EÚ mesto, mimo mesta, kombinovaná. Ako mu mám vypočíta náhradu za spotrebované PHL , ktorou spotrebou? Okrem toho mu preplácam základnú náhradu za každý km 6,20 Sk. Nie som si istá. Poradí mi niekto? Ďakujem.
Usporiadat
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

korduľa
zaujimala by ma jedna vec, na ktoru mi na kazdom danovom urade odpovedali inac. pokial zamestnanec na vykon prace pouziva vlastne auto plati cestnu dan?
Jedná sa o cestu z miesta bydliska do miesta pracoviska, ak áno to je jeho súkromná vec ako chodí.
Ak používa vlastné auto na služobné cesty /je to výkon práce inde ako má na pracovnej zmluve/ a zamestnanec sa písomne dohodne so zamestnávateľom, že použije vlastné vozidlo, zamestnanec nie je povinný platiľ cestnú daň. /len sa mi niečo marí, že musí mať havarijnú poistku, ale presne neviem/
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

liba2
Neplatí
dakujem, a ako je to so zamestnavatelom, neplati cestnu dan za to , ze jeho zamestnanci pouzivaju svoje vozidla na vykon prace, vraj si ju maju zaplatit oni a zamestnavatel to preplati a da si do nakladov
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

je zaujimave, ze kazdy DU si to vylozi po svojom
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

korduľa
dakujem, a ako je to so zamestnavatelom, neplati cestnu dan za to , ze jeho zamestnanci pouzivaju svoje vozidla na vykon prace, vraj si ju maju zaplatit oni a zamestnavatel to preplati a da si do nakladov
Zamestnanci daň z MV neplatia ...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

korduľa
dakujem, a ako je to so zamestnavatelom, neplati cestnu dan za to , ze jeho zamestnanci pouzivaju svoje vozidla na vykon prace, vraj si ju maju zaplatit oni a zamestnavatel to preplati a da si do nakladov
Ani zamestnávateľ neplatí DzMV za súkr. vozidlá zamestnancov, ktoré sa používajú na pracovné cesty (tj. zamestnanci účtujú náhrady PH a 6,20 Sk).
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Ako je to u SZČO? Ak používa súkromné auto, uplatňuje si PHM a 6,20 platí cestnú daň?
0 0
lholla lholla

lholla je offline (nepripojený) lholla

Pokiaľ viem, tak SZČO určite platí cestnú daň, ak si chce uplatniť PHM a 6,20.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

lholla
Pokiaľ viem, tak SZČO určite platí cestnú daň, ak si chce uplatniť PHM a 6,20.
Daň z MV platí preto, lebo používa motorové vozidlo na podnikanie .
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Robím účtovníctvo rok 2006 aký je prosím Vás vzorec pre výpočet spotreby PHL (SZČO)
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Auto nie je v majetku firmy ?
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Auto je v majetku firmy. Tak ako sa to účtuje v JU
Naposledy upravil natkov : 07.03.07 at 06:12
0 0
Beata2 Beata2

Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

Teraz som už trochu zmetená. SZČO používa svoje motorové vozidlo na podnikanie, zaplatil cestnú daň, má nárok na náhradu za spotrebované PHM.
Kedy si uplatňuje 6,20 a kedy nie?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Beata2 Pozri príspevok
Teraz som už trochu zmetená. SZČO používa svoje motorové vozidlo na podnikanie, zaplatil cestnú daň, má nárok na náhradu za spotrebované PHM.
Kedy si uplatňuje 6,20 a kedy nie?
6,20 môže uplatniť ak používa svoje vlastné osobné vozidlo.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

natkov Pozri príspevok
Robím účtovníctvo rok 2006 aký je prosím Vás vzorec pre výpočet spotreby PHL (SZČO)
Ak je auto v majetku firmy, tak tam účtuješ o nákupe PHM v zmysle zákona o cest. náhradách, tam žiadny vzorec nepotrebuješ, musíš vedieť akú spotrebu má auto v TP viď:
§ 7
Náhrady za používanie cestných motorových vozidiel pri pracovných cestách



(1) Ak sa zamestnanec písomne dohodne so zamestnávateľom, že pri pracovnej ceste použije cestné motorové vozidlo okrem cestného motorového vozidla zamestnávateľa, patrí mu základná náhrada za každý 1 km jazdy (ďalej len "základná náhrada") a náhrada za spotrebované pohonné látky.

(2) Sumu základnej náhrady pre jednostopové vozidlá a trojkolky a pre osobné cestné motorové vozidlá podľa odseku 1 ustanoví opatrenie, ktoré vydá ministerstvo; opatrenie sa vyhlási uverejnením jeho úplného znenia.6) Pri použití prívesu k osobnému cestnému motorovému vozidlu sa základná náhrada zvýši o 15 %.

(3) Sumu základnej náhrady pri nákladných automobiloch a autobusoch dohodne zamestnávateľ so zamestnancom.

(4) Náhrada za spotrebované pohonné látky patrí zamestnancovi podľa cien pohonných látok platných v čase použitia cestného motorového vozidla, prepočítaných podľa spotreby pohonných látok (ďalej len "spotreba") uvedenej v technickom preukaze cestného motorového vozidla takto:

a) ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba len podľa príslušnej slovenskej technickej normy, na výpočet sa použije spotreba podľa tejto normy; pri jazde cestného motorového vozidla v meste sa spotreba určená podľa slovenskej technickej normy zvýši o 40 %,
b) ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba podľa slovenskej technickej normy aj predpisu EHK alebo len podľa predpisu EHK, na výpočet sa použije spotreba podľa predpisu EHK vypočítaná aritmetickým priemerom; pri jazde cestného motorového vozidla v meste sa použije spotreba určená na jazdu v meste,
c) ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba podľa smerníc ES, na výpočet sa použije spotreba zodpovedajúca príslušnému cyklu premávky alebo kombinácii jednotlivých cyklov premávky uvedených v príslušnej smernici ES, odvodených od konkrétneho režimu jazdy cestného motorového vozidla,
d) ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba podľa inej normy, na výpočet sa použije spotreba určená na rýchlostný režim jazdy cestného motorového vozidla zodpovedajúci prevažujúcim podmienkam pracovnej cesty.
0 0
Beata2 Beata2

Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

liba2 Pozri príspevok
6,20 môže uplatniť ak používa svoje vlastné osobné vozidlo.
Dobre, a kedy si teda SZČO nemôže uplatniť 6,20?
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Liba2 v príspevku 54 ti odpovedala kedy môže a Manual v prísp. 55 ti napísala celé znenie zákona. Myslím , že je tu všetko napísane len treba čítať.
0 0
Beata2 Beata2

Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

Asi by som mala doplniť otázku, SZČO používa auto na podnikanie, zaplatil DzMV, učtoval si opravy auta do VOZD, má alebo nemá uplatňovať 6,20 pri cesťákoch?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Beata2 Pozri príspevok
Asi by som mala doplniť otázku, SZČO používa auto na podnikanie, zaplatil DzMV, učtoval si opravy auta do VOZD, má alebo nemá uplatňovať 6,20 pri cesťákoch?
Beatka, ak používa vlasné auto, ktoré nie je v majetku firmy, tak môže si uplatniť kilometrovné tj 6,20 + náhrada za PHM a nič viac, žiadne opravy, servis atď, všetko má v tom paušáli 6,20. Ak auto je zaradené do firmy, tak ako VOzD je nákup PHM dla bločkov, všetky opravy, servis, prípadné odpisy atď.
Podstatné je či je alebo nie je auto zaradené do majetku firmy.
A to vieš ty či je alebo nie je
Naposledy upravil Manual : 07.03.07 at 08:28
0 0
Beata2 Beata2

Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

Dnes mi to akosi nemyslí, prečítala som si všetky príspevky ešte raz, aby som sa zorientovala.
Ďakujem za odpovede. Pekný slnečný deň
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať