Zavrieť

Porady

Ako môžem dať výpoved z práce bez zdravotnej prehliadky a s výplatou?

SURNE!! Potrebujem pomoc, chcel som dať vypoved v práci a zdravotnú prehliadku mali robiť v januari ale robili ju až v máji kedy som ju ja nemal a chcu dohodu aby som pracoval ešte mesiac (bez zdravotnej prehliadky) a ked nepôjdem napíšu mi Ačko a nedaju mi vyplatu.. Nieje nejaky zákon alebo niečo čo by mi pomohlo hned dať výpoved a aby som dostal odpracovany mesiac?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ak povaha tvojej práce je taká, že je potrebná zdravotná prehliadka, tak si ju povinný absolvovať. Ak to odmietaš, je to považované za porušenie pracovnej disciplíny. Okrem toho, že ti počas absencie nedajú výplatu budeš si musieť aj zaplatiť zdravotné poistenie. zváž, ako budeš postupovať. Radím ti ísť na tú zdr.prehliadku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zrejme chceš ukončiť pracovný pomer pred uplynutím výpovednej doby. Ak máš v pracovnej zmluve dohodnutú sankciu, zamestnávatel má nárok na náhradu mzdy vo výške jednomesačného zárobku. Ak ukončíš pracovný pomer dohodou (zamestnávatel zrejme navrhuje termín 31.7.) sankciu zamestnávatelovi platitiť nebudeš. Pracovný pomer výpoveďou by zrejme končil až 31.8.2013, ak si výpoveď podal dnes.

    Ako môžem dať výpoved z práce bez zdravotnej prehliadky a s výplatou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.