Zavrieť

Porady

Môžem sa isť zaevidovať na urad práce ak mám platnú dohodu o pracovnej činnosti?

K 30.6.končí pracovná zmluva. Mám ešte uzatvorenú Dohodu o pracovnej činnosti na výpomoc v gastronómii podľa potreby, je platná od 22.6.do 31.8.2013.
môžem sa isť zaregistrovať na urad práce alebo musím najskôr ukončiť aj dohodu? Potrebujem to vedieť z dôvodu, aby som pre neistý zárobok neprišla o podporu v nezamestnanosti. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    splňaš podmienku 730 dní a min. 2 roky? , ak áno, je možné aby si sa zaevidoval na UP a maximálna výška mzdy alebo odmeny, ktorú môže zarobiť uchádzač o zamestnanie od 01.07.2013 je 148,57 € (brutto).

    pre Veroniku (neviem ako ti mám poslať odkaz) mám s tým osobnú skúsenosť....
    evidovala som sa na UP 22 05 2013 a doniesla som dohodu k 03 05 2013- 31 12 2013, k 21 05 2013 mi skončilo konateľstvo, a k 30 04 2013 ŽL.....
    nebol problém so zaregistrovaním na UP......(i keď sa pracovníčky na UP domnievali, že im musím doniesť doklad z DU, že som odovzdala DIČ, čo je somarina...... inak ok
    Naposledy upravil Mila123 : 29.06.13 at 18:36

    Môžem sa isť zaevidovať na urad práce ak mám platnú dohodu o pracovnej činnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.