Zavrieť

Porady

zánik opatrovateľského príspevku

od júla mi nepriznajú opatrovateľský príspevok,nakoľko príjem presahuje stanovenú hranicu,to znamená,že si budem musieť hradiť ZP a odhlásiť sa aj zo SP kde som bola prihlásená ako poistenec štátu?Zamestnať sa aj tak nemôžem,naďalej budem opatrovať inak to nejde,pred piatimi rokmi som musela odísť zo zamestnania a zostať doma.Ale nedokážem pochopiť takto nastavený zákon.Plný OP by som dostala len v prípade ak by mali rodičia dôchodok 277€,každým rokom mi bol OP krátený teraz už nedostanem žiadny, tak mám asi smolu,že odpracovali 30rokov a majú vyšší dôchodok,kedy to už konečne bude niekto riešiť vo vláde,už som z toho zúfalá,toto je ten sociálny štát? Kedy sa s tým budú kompetentný zaoberať? Kde sa mám poslať sťažnosť na úrad vlády?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tatranka3725 je offline (nepripojený) tatranka3725

    tatranka3725
    Vašou situáciou oboznámiť médiá, poslancov ( poslankyňa Žitňanská Jana rieši podobný prípad zverejnený v tlači) MPSVaR

    zánik opatrovateľského príspevku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.