Zavrieť

Porady

cestne prehlasenie

ahojte, potrebovala by som radu. Bývam v rodicovskom byte, brat ma vlasný dom, ja idem investovat do prerabky bytu nemale peniaze, nakolko sme sa s rodicmi a bratom dohodli, ze ked urcitu cast teraz dam bratovi byt bude moj v pripade dedicskeho konania, nechcem nic aby mi teraz prepisovali na moje meno, len chcem mat istotu, že nepridem o to do coho dam peniaze, notarka mi povedala ze mame vypisat cestne prehlasenie, co v nom vsetko mam uviest aby tam nic nechýbalo, ze brat cestne prehlasuje ze sa v pripade dedicsteho konania nebude narokovat na dedicstvo vyplývajuce zo zakona + rodicia idu spisat aj zavet kde ma urcia jediným dedicom bytu plus aj to ze ak by som nahodou chcela niekedy byt predat tak jedine rodiinemu prislusnikovi, poradte dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš trvať na svojom, ale príkladov, ako to po rokoch skončilo, je tu naozaj dosť.
    takže bud si necháš poradiť, alebo si rob po svojom.
    Byť vlastníčkou bytu za života rodičov - nenapísala si, čo ti na tom vadí?
    Môže to byť kúpna zmluva, ak chceš -- byt kúpiš, peniaze za byt pôjdu bratovi a je to vyriešené. Nikto nič nebude môcť napadnúť.
    Ale ako som písala................rob ako myslíš, či stačí a či nestačí..........však uvidíš,
    Môže stačiť a nemusí. Môžeš po rokoch behať po súdoch ...............a nemusíš. Kto to dnes vie?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    player85 viem viem , citala som aj tu rozn e situacie, to som si myslela ze to cestne prehlasenie u notara mojho brata bude stacit, nechcem to preto lebo mam uver a nechcem aby sa nieco stalo s bytom v ktorom byvaju rodicia, uz aj nad tzm sme uvazovali vsetci ale nakoniec mam z toho strach aj ja aj rodicia, dotaraz bola vsetko v poriadku peniazky nechybali alo co ked predsa niekedy ?? nemozem si to dovolit nakolko v byte byvaju moji rodicia, to by som si neodpustila, musim mysliet dopredu.
    KEJKA áno, to má logiku.
    Tak spíšte s bratom zatiaľ zmluvu o pôžičke, nedávaj mu peniaze len tak.
    player85 spisali sme cestne prehlasenie ze odomna brat prevzal peniaze je to overene notarom. tiez tam vyhlasuje ze v pripade dedicskeho konania si nebude narokovat na cast dedicstva bytu, a ze ta suma je vyrovnanim jeho podielu, zavet mnam notar povedal ze by nam bol na figu v tomto :/
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    To isté , čo chcete tým čestným prehlásením urobiť , tak to isté porieši darovacia zmluva ...
    Všetko podchytené , istota na 100 % .......

    Nikdy , fakt nikdy nik nevie , čo donesie budúcnosť a tie sľuby a prehlásenia budú len zdrapom papiera ...
    Informácií je nadostač , aj tém na Porade a s také problémy už nejeden musel riešiť ...a aj na súdy došlo ...

    DOPLNENIE :

    Bol/i som vlastníkom dvoch bytov a záhrady za života rodičov a aj svokrovcov ...takže viem , o čom hovorím ...

    Brat a ja sme sa pokonali v zmysle daného slova ...a nebolo nám potrebné žiadne lajstro .
    Neskôr sme už len po katastri behali ....

    Manželka a jej sestra ???...dané slovo padlo , to je fakt ...
    Svokra zomrela a potom začalo trochu tóčo ...

    Ešte dodatok :
    Mama ešte žije a býva u brata .
    Jej byt je síce môj ...no býva tam dcéra ...

    Tým chcem povedať iba jedno .
    Všetko sa dá , len na to musí byť aj dobrá vôľa .
    Naposledy upravil buchač : 02.07.13 at 17:26
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    player85 darovacou zmluvou by som to nerada riesila nakolko nechcem byt vlastnikom bytu za zivota rodicov ani s dozivotným pravom rodicov, ked to cestne vyhlaseníe bude u notara + ked jediný dedic bytu v zavete budem uvedena ja tak to nestaci?? naozaj by som sa tomu nevenovala len ked tie peniaze do prerabky idu kedze byvam v rodicovskom byte, ja na oplatku bratovi davam peniaze plus cestne vyhlasenie ze si nebudem narokovat na cast dedicstva po mame(ina nehnutelnost+pozemok ) ale tam su este dvaja dedici dalsi, lebo mama ma dvoch surodencov. chcem to mat osetrene poriadne
    buchač Upravený - doplnený príspevok ..
    player85 rozumiem, ano samozrejme zavisi vsetko od ludi , ci je alebo nieje dobra vola. Brat si je vedomi, že rodicia chcu byt zachovat mne. S bratom mame dobrý vztah, ale naozaj clovek v dnesnej dobe musi mat vsetko na papieri :/ dakujem za radu
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.