Zavrieť

Porady

Ako sa vypočíta výška PN-ky a materskej ak mám nové zamestnanie?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať:
Od 1.7.2013 som zmenila zamestnávatela a nástupný plat mám 1000€. Termín pôrodu mám 8.11.2013 a chcem vás poprosiť, či mi niekto nevie pomôcť ako si vypočítam výšku materskej, keď u predchádzajúceho zamestnávatela, kde som pracovala 3 roky , som dostávala minimálnu mzdu.Ráta sa mi z predchádzajúceho zamestnania, alebo zo súčasného?
Ešte by som sa chcela spýtať, ako by sa mi rátala PN-ka (z ktorého zamestnania), ak by som po dvoch odpracovaných týždnoch u nového zamestnávatela išla na PN-ku.
Veľmi pekne ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak vydržíš bez PN-ky 90 dní, nemocenské aj materské sa ti bude počítať z príjmu súčasného zamestnávatela
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Danka29 A čo ak sa stane, že budem nútená ísť na PN-ku?
    veronikasad Ak máš z predch. zamestnania 270 dní nem. poistenia, prihlás sa pred nástupom na PN na dobrovolné poistenie v SP (aspoň jeden deň vopred). Budeš mať nemocenské počítané z aktuálneho min. vymer. základu, ktorý je o dosť vyšší ako min. mzda v roku 2012. A môžeš si dať vystaviť 2 PN-ky, jednu zo zamestnania, druhú ako dobrovolne poistená osoba.
    Danka29 Ďakujem za odpoveď
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak bude 90 dní - platí §54 odst 2
    Ak nebude 90 dní - tak platí § 54 odst 3 .. tu: http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...2013-a.html#54

    Ako sa vypočíta výška PN-ky a materskej ak mám nové zamestnanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.