Zavrieť

Porady

Máme v potrave chrobákov. Ako sa ich máme zbaviť?

Dobrý deň. Pred pár dňami sme našli v mussli čokoládových lupienkach malých chrobákov, ktorí môžu mať tak okolo 3mm. Nakoniec nám naliezli skoro všade. Do vrchnáka od kečupu, do múky, chleba, ryži a podobných vecí a potravín. Nevieme sa ich nijak zbaviť. Niekoľkokrát sme celú kuchyňu vypratali, všetko preosiali, vyčistili a stále sa objavujú. Nevieme ani čo sú to za chrobáky. Priložím aj fotky, ak by to vedel niekto identifikovať. Len nás prosím vás niekto pomôžte, aby sme sa ich vedeli už zbaviť. ďakujem
IMAG1766.jpg  
IMAG1765.jpg  
IMAG1767.jpg  
IMAG1764.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    kde boli treba všetko zahodiť....niekde bol určite zdroj .....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janka18.1 no najprv sme všetko vyhodili, ale také ako múka a tak mamina preosiala. na ďalší krát keď sme ich našli, tak sa už úplne všetko vyhodilo, ale stále ich nájdeme. Horšie je to, že sa mi zdá, že vychádzajú zo špár a podobne. Dočítala som sa o určitých chrobákoch, že sa pod dlážkami a v stenách rozmnožujú. Pár krát sme ich našli na stenách a jeden bol pri jednej špáre, takže neviem či je to tak. Ale ak hej, tak neviem ako sa tam dostaneme
    lujza.j ak nebudú mať čo jesť nemali by sa množiť nemajú potravu...skúste špáry niečim vystriekať ked len biolitom....potraviny mať v uzavretých nádobách....myslím, že veľa z nás má už za sebou likvidáciu nejakej kuchynskej hávede...ja napr. do zásoby nemám nič...pre tieto potvory, myslím že si ich nosíme už z obchodu....kukli ste a vyhodili naozaj všetko...aj koreniny, čokoládu, čily a pod.?
    lujza.j a tento?

    https://www.google.sk/search?q=Clivi...25%3B560%3B420
      zbaliť
    Janka18.1 aj ja som ho už pozerala, ale neviem vám povedať, pretože je ozaj straašne malinký. Fotky sú robené cez lupu+priblížené mobilom. Pravdupovediac...do chrobákov sa nevyznám a príde mi každý taký istý, ale zdá sa mi, že tí, čo sú u nás majú dlhšie tykadlá v porovnaní s týmto obrázkom. Nevravím, že to nie je on, ale zdá sa mi to tak.
    Janka18.1 a teraz som si ešte prečítala ten článok k tomu a oni nesmrdia a nelietajú Majú síce krídla, ale nelietajú
    lujza.j to nevyzerá na neho...už som ho kukala...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Je treba naozaj vsetko vyhodit ,skrinky vydezinfikovat a vsetko potom ukladat v uzatvaratenych nadobach.
    Preosiatie nestaci, urcite su tam uz dalsie, aj ked ich nevidno.

    Inak ja som ich nasla uz aj v caji, ciernom koreni ci majoranke ....pozor aj na taketo miesta, lebo odtial sa velmi rychlo rozmnozia zasa.

    Máme v potrave chrobákov. Ako sa ich máme zbaviť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.