Zavrieť

Porady

Problém. Predal som auto bez zmluvy, ale so splnomocnením na prepis.

Dobrý deň. Známy mi opravil auto a tvrdil, že má na neho kupcu. Ja debil som mu podpísal splnomocnenie, že ten kupec si to môže odhlásiť. Ale dal som mu to ešte pred podpisom zmluvy, ku ktorému nakoniec neprišlo. Vyhováral sa, že ešte dotyčný nemá čas a podobne. Peniaze som však od známeho dostal ešte v ten deň, ako som mu dal splnomocnenie. O týždeň vidím auto v miestnom autobazáre na predaj. Idem tam, že nech mi ukážu techničák a na ňom som stále ja ako majitel, teda auto je moje. Bez kopie techničáku s novým majitelom nemôžem zrušiť poistku. Bazár to chce prepísať, až keď auto niekomu predá. Ale, kedže nebola podpísaná žiadna kúpno-predajná zmluva, je auto moje? Môžem si na neho nárokovať? AK by som sa aj dostal k techničáku nemám ho na koho prepísať, lebo nikto nebol kupujúci. Vysvitlo, že človek na splnomocnení, je policajt, ktorý vybavuje tomu bazáru prepisy. Čo mám robiť, aby som auto odhlásil? Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1. Máš peniaze ????....MÁŠ ..
    2. Autobazár je iba sprostredkovateľ a nie majiteľ ???
    Si myslíš , že bazár každé auto , ktoré ide na ten predaj , tak sa aj prepisuje na políciu na tú krátku dobu ???
    3. Na čo si chceš nárokovať ???...love máš a ešte aj auto by si chcel ???
    4. Takže nechaj tak , trochu počkaj a potom bude prepis...
    5. Tá sebakritika sa mi ale páči ...je príznačná , jednoduchá a pravdivá ...
    wdlpolus Nie, samozrejme, že nechcem auto späť, len ma prekvapilo, že je v bazáre bez môjho vedomia (jasné naletel som) . Chcel by som to uzavrieť. V takom bazáre môže to auto trčať aj rok , dva a za auto som zodpovedný ja. A to už nie je sranda. A čo sa týka ceny za auto, tak bola veľmi symbolická, a teraz to vyzerá tak, že keď budem musieť pokračovať v platení poistky a vybavovaní EST EK, tak ešte prerobím. Preto sa snažím o prepis.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prepísať môžeš až ked bude mať auto majiteľa. Autobazár tým majiteľom nie je.
    A Auto neodhlásiš, ak nebude auto mať nového majiteľa.

    Problém. Predal som auto bez zmluvy, ale so splnomocnením na prepis.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.