Zavrieť

Porady

Kde zaslat Oznamenie o ukonceni spoluprace, ked firma bola medzitym zrusena?

Ahojte, firma X mi neuhradzala faktury. Tak som sa rozhodol, ze s nimi ukoncim spolupracu. Podla zrsk.sk som poslal na prevadzkaren aj sidlo firmy doporuceny list s oznamom o ukonceni spoluprace. Oba sa vratili ako nedorucitelne z dovodu odstahovania firmy. Stara firma bola totiz medzitym zrusena.
Otazka je ci je mozne zaslat Oznam na sukromnu adresu byvaleho konatela, ktora je oficialne uvedena v Obchodnom registry. V OR je totiz uvedene aj sidlo firmy aj adresa konatela - sukromna.
Naposledy upravil isd : 09.07.13 at 04:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Preboha načo potrebuješ doručiť oznam o ukončení spolupráce firme, ktorá Ti nezaplatila a naviac je zrušená ? Nestačí Ti, že si mal škodu v neuhradených faktúrach a ešte si ju zvyšuješ o poštovná ?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    isd ta firma stale predpoklada, ze nadalej spolupracujeme a viacmenej ma "vydiera" za jeden chybny krok z minulosti, kedy som som ju za neplatenie FA zverejnil na www stranke ako podvodnika. Chcela ma zalovat za nekalu sutaz a vymahat odskodne. Obchody uz bezali a este som nemal s nimi podpisanu zmluvu (a ani sa nikdy nepodpisala z ich strany).
    marjankaj Ako môže niekto niečo predpokladať keď vlastne neexistuje? Posiela ti SMSky alebo ti telefonuje? Zo záhrobia? Či odkiaľ?
    isd ano telefonicky mi to oznamil, ze stara f. zanika a nova chce pokracovat v spolupraci.
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aj vzhľadom na komentár - čo chceš riešiť s neexistujúcou firmou?
    alebo je iba presťahovaná a existuje?
    Aká stará-nová?
    Nová je nástupcom starej?
    a čo píšeš o nepodpísanej zmluve?
    V zásade, ak firma existuje, len sa presťahovala, na OR zistíš jej aktuálnu adresu /listy sa neposielajú na prevádzkáreň, ale na obchodné sídlo podľa OR/
    a môžeš aj na adresu konateľa, to by som však volila formu doručenky, ak ti na tom tak záleží.
    Podľa komentára.ukončenie spolupráce obvykle nemá vplyv na riešenie starých reklamácií.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    isd stara f. zanikla, nova vznikla s inym ICO. Predmet podnikania ostal. Adresa sa zmenila, tu mi nechcu oznamit.
    Zmluvu som podpisal len ja ked som bol u nich na navsteve a jej konatel vtedy nebol pritomny a tak som kopiu nechal na podpis ze mi ju poslu postou. A problem bol tu, nikdy ju nepodpisali, obchody bezali, faktury pribudali, platby len slubovali.
    KEJKA ak je nová bez toho, že by bola nástupnícka, nemáš čo riešiť. A tou reklamáciou sa oháňajú, aby si neuspel na súde. V tomto stave - ked stará je zrušená - už ani nemáš koho žalovať, celá tvoja snaha niekomu niečo doručiť je bezpredmetná.
    isd dakujem Ti, ako zistim ci je nastupnicka? V OR to bude uvedene? Nove meno firmy neviem. Ak bude nastupnicka prebera nova vsetky veci po starej?
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No podľa toho čo si napísal, predpokladám, že s tou firmou veselo obchoduješ aj naďalej.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    isd nie nie, eshop je zastaveny od okamihu co mi doslo ze mi to neuhradia. Oni ale stale dufaju ze sa zmluva podpise s novou firmou a bude spolupraca pokracovat. O to vsak nemam uz zaujem
    marjankaj Dúfať môžu. Ale ak tú zmluvu nepodpíšeš, tak si ňou môžu vytrieť zadok. Aj keď toaletný papier je lepší.
    Si predsa SZČO. Vieš čo vlastne to "S" znamená?
    isd SAMOSTATNE... :-)
    marjankaj A prečo sa tým teda neriadiš?
    isd Novu zmluvu nepodpisem, len mam obavy za jeden chybny krok z minulosti, kedy som som ju za neplatenie FA zverejnil na www stranke ako podvodnika. Chcela ma zalovat za nekalu sutaz a vymahat odskodne. A mozno to aj urobia.
    marjankaj A kto akože bude vymáhať? Veď firma neexistuje.
    isd to si ma potesila. A nemozu vymahat ani spatne ak podali zalobu v case ak este existovala? Ja som nedostal ziadny oznam zo sudu, neviem ako rychlo take oznami sud posiela.
    marjankaj A ty nemáš iné starosti, ako riešiť takéto hypotetické otázky?
    Veď medzitým, kým sa prípadný súd rozhýbe, tak tam môže spadnúť asteroid. Myslíš že potom bude ten tvoj problém najdôležitejší?
    isd mas pravdu, diiikk za triezvy pohlad. Uz nebudem tolko behat na WC...
      zbaliť

    Kde zaslat Oznamenie o ukonceni spoluprace, ked firma bola medzitym zrusena?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.