Zavrieť

Porady

AKo dlho odpisovať vecné bremeno?

Zmluva o zriadení vecného bremena, za účelom zabezpečenia výstavby technickej infraštruktúry, ja, stavebník. Ako dlho budem odpisovať odplatné vecné bremeno (viac ako 2.400,-€) k pozemkom, ktoré vlastní obec, keď infraštruktúra tam zostane navždy, a tým pádom aj vecné bremeno. Ak dôjde k prevodu vlastníckeho práva k infraštruktúre na tretiu osobu, prechádza aj vecné bremeno. Mám to vôbec odpisovať? a účtovanie na 014? už fakt neviem :-((
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    O vecnom bremene píšu postupy pre PÚ podnikateľov v § 42, ods. 2. Iné pokyny nie sú. Iba toľko, že v analytickej evidencii sa osobitne uvádza. Zriadenie vecného bremena za odplatu u stavebníka je iba zložka obstarávacej ceny 042, ktorá sa zaraďuje v stavbe ako celok, bez účtovného vylíšenia a spolu sa aj odpisuje. Iba na karte majetku sa osobitne vyčísli suma voči veriteľovi, aby sa trvale zaevidovalo aj zadosťučinilo požiadavke postupov.

    AKo dlho odpisovať vecné bremeno?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.