Zavrieť

Porady

Kde zaslat Oznamenie o ukonceni spoluprace, ked firma bola medzitym zrusena?

Ahojte, firma X mi neuhradzala faktury. Tak som sa rozhodol, ze s nimi ukoncim spolupracu. Podla zrsk.sk som poslal na prevadzkaren aj sidlo firmy doporuceny list s oznamom o ukonceni spoluprace. Oba sa vratili ako nedorucitelne z dovodu odstahovania firmy. Stara firma bola totiz medzitym zrusena.
Otazka je ci je mozne zaslat Oznam na sukromnu adresu byvaleho konatela, ktora je oficialne uvedena v Obchodnom registry. V OR je totiz uvedene aj sidlo firmy aj adresa konatela - sukromna.
vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Najlepsi je offline (nepripojený) Najlepsi

    Najlepsi
    Plati zasada materialnej publicity, tzn. ze plati dovera v udaje, ktore su zapisane v registri. Pokial ste odoslali list na adresu, ktora je uvedena v nom, konali ste spravne. Jedine, co potrebujete, je mat k dispozicii dokaz, ze ste takyto list doporucene odoslali. V takom pripade sa podnikatel nemoze vyhovarat na to, ze ta adresa bola neplatna, nakolko bolo jeho povinnostou v registri mat uvedenu adresu spravnu. Pokial to poslete na jeho sukromnu adresu (napr. konatela), pravne to nie je v poriadku, sud takyto ukon neuzna a zbytocne si spravite naklady.

    Kde zaslat Oznamenie o ukonceni spoluprace, ked firma bola medzitym zrusena?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.