Zavrieť

Porady

Mám psy a susedia majú problém..

Keď som mala 12 rokov, doniesla som si z útulku malú fenku. O mesiac na to sa jej narodilo 6 šteniatok. 4 sme rozdali, ale zvyšné 2 od nás nikto nechcel. Ostali pri nás. Sú to malé psíky pod kolená. Teraz, po 9 rokoch, sa susedia začali sťažovať na hluk, smrad, bordel a ešte im začali vadiť aj malé bytové zajačiky, ktoré mám na balkóne. Žiadajú ma aby som psíky utratila, ale sa ich inak zbavila a vyhrážajú sa mi, že na mňa pošlú hygienu. Psy sú pravidelne kúpané a česané, na prechádzkach po nich zbieram exkrementy, celé dni je niekto doma aby náhodou nekňučali. Zajace sú taktiež čisté, naučené na toaletu a tiez po nich zbieram. Môžem sa nejak pred susedmi brániť? Alebo sa im mám podvoliť a po 9 bez problémových rokoch dať psíky utratiť?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Treba im rázne povedať, nech pošlú hygienu a že zavoláš ešte televíziu a Slobodu zvierat, aby natočili z priebehu kontroly reportáž. Prečo by si mala utratiť psíky kvôli niekomu, kto po 9 rokov prišiel na to, že mu to vadí. Ešte sa nezabudni spýtať, či oni utrácajú tých, čo sa im zunujú, alebo ich omrzia. Keď sa vieš zohnúť pre psí exkrement, tak asi pravda na strane susedov nebude.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Ide o to, ako mas psiky zabezpecene, ak byvas v panelaku, mat doma 3 psy je velka starost. Mozno susedom vadi to, ze psiky aj ked sa hraju, vydavaju zvuky, tie ich mozu rusit. Dohliadaj na to, aby cez den nezavijali, dodrziavaj nocny klud a sused, ak naozaj je o psiky dobre postarane, nemoze nic urobit. Psiky davaj pravidelne ockovat, aby boli pod veterinarnym dohladom. len tak sa psiky neutracaju. A tie zajaciky mas na balkone aj v zime? V lete su zabezpecene proti slnecnemu ziareniu priamo na nich? Na tieto veci si davaj pozor, aby zvieratka netrpeli.
    lenusikb Sú to typické gaučové psy a celé dni preležia bud v pelechoch alebo na ich kresle. Sem tam keď idú susedove deti, ktoré stále vrieskajú, na nich šteknú, ale keďže je s nimi stále niekto doma, tak ich vždy utíšime.
    Čo sa týka zajacov, dala som ich na balkón keď sa oteplilo a chcem ich mať vonku celoročne. Uvidím ako to budú zvládať keď sa ochladí. Nie je problém ich dať znovu do vnútra. Klietku majú z dreva a pred slnkom sú chránené aj plachtou.
    Snažím sa všetkým zvieratám zabezpečiť čo najlepšie podmienky.
    alaya1 tak sa nemusis obavat susedov.

    Mám psy a susedia majú problém..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.