Zavrieť

Porady

Ako má prebiehať návšteva zamestnávateľa počas PN

Môj otec dostal oznam od zamestnávateľa, že vykonal pred týždňom kontrolnú návštevu počas PN v mieste jeho bydliska, kde ho údajne nenašiel. Môj otec sa nachádzal stopercentne doma. Ešte aj lieky som mu bola kúpiť ja. Je možné, že nepočul vchodový zvonček. Zamestnávateľ mu nenechal žiadne oznámenie o návšteve ani v schránke a ani na dverách. Ako sa má môj otec brániť? Bol postup zamestnávateľa správny? Zamestnávateľ vyvodil dôsledky za porušenie pracovnej disciplíny. Nakoľko tento zamestnávateľ má čím ďalej, tým menej zákaziek, svojich zamestnancov sa zbavuje všetkými možnými spôsobmi, len aby im nemusel vyplatiť odstupné. Môj otec v tejto firme pracuje už niekoľko rokov, dokonca teraz už ako dôchodca a obáva sa, že by mohol prísť o odchodné ak by ho prepustili za porušenie pracovnej disciplíny. Ako má postupovať?
Katy a R .. a akéže dôsledky vyvodil ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nikde nie je určené ako má prebiehať. Ale zamestnáv. v prvom rade musí preukázať porušenie PD. Len tak, že zazvonil a nikto neotvoril, to nemá nijakú váhu, to ešte nedokazuje to, že nebol doma. Ak má vychádzky, mohol byť mimo domu.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Otec nech pisomne zareaguje na oznamenie o poruseni prac. discipliny, ze s nim nesuhlasi a ze liecebny rezim dodrziaval. Preukazanie je na zamestnavatelovi.

    julysak je offline (nepripojený) julysak

    julysak
    Rozmýšľam o "špeciálnom" pracovnom poriadku, kde porušenie liečebného režimu (sociálku by to mohlo zaujímať) je PORUŠENÍM pracovnnej disciplíny - - už z termínu vyplýva, že ide o porušenie "pravidiel" pri PRÁCI a NIE pri liečení
    ivka70 To by si sa cudoval, tuto povinnost definuje priamo zakonnik prace a jej nedodrzanie moze byt porusenim prac. discipliny:


    § 81
    Základné povinnosti zamestnanca

    Zamestnanec je povinný najmä

    a) pracovať zodpovedne a riadne, plniť pokyny nadriadených vydané v súlade s právnymi predpismi,
    b) byť na pracovisku na začiatku pracovného času, využívať pracovný čas na prácu a odchádzať z neho až po skončení pracovného času,
    c) dodržiavať právne predpisy a ostatné predpisy vzťahujúce sa na prácu ním vykonávanú, ak bol s nimi riadne oboznámený,
    d) v období, v ktorom má podľa osobitného predpisu nárok na náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti, dodržiavať liečebný režim určený ošetrujúcim lekárom,
    ....
    julysak potom by to ale bolo porušenie "základných pracovných povinností" a NIE "porušenie pracovnej disciplíny"

    Ako má prebiehať návšteva zamestnávateľa počas PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.