Zavrieť

Porady

Výpis z daňového priznania pre Soc.poisťovňu

Ahojte, minulý týždeň som odovzdala daňové priznanie a chcem odovzdať aj Výpis z daňového priznania do Sociálnej poisťovne. K výpisu však nie je žiadny doklad o potvrdení. Mám si ho teda napísať sama aby mi ho potvrdili v Sociálnej poisťovni, že môj výpis prevzali?
A ešte sa chcem spýtať ako je to s výpočtom odvodov za rok 2005, ktoré by som mala podľa tohto výpisu platiť do sociálnej poisťovne. Musím si to vypočítať sama alebo mi to vyrátajú oni a pošlú?
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Jennys
Ahojte, minulý týždeň som odovzdala daňové priznanie a chcem odovzdať aj Výpis z daňového priznania do Sociálnej poisťovne. K výpisu však nie je žiadny doklad o potvrdení. Mám si ho teda napísať sama aby mi ho potvrdili v Sociálnej poisťovni, že môj výpis prevzali?
A ešte sa chcem spýtať ako je to s výpočtom odvodov za rok 2005, ktoré by som mala podľa tohto výpisu platiť do sociálnej poisťovne. Musím si to vypočítať sama alebo mi to vyrátajú oni a pošlú?
Ja si beriem 2 x Výpis - jeden odovzdám a jeden dám potvrdiť SP , že ho prevzali .Je to potrebné ani nie pre SP, ale pre SZČO .

Odvody si musíš vypočítať Ty a podľa toho platiť .
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

Vyrátas si sama, a ak bude prijemna pani pri okienku a bude vediet, tak Ti to odkontroluje hned.
Ale niekedy nechcu, alebo nevedia a vtedy tvrdia, ze da sa to odkontrolovať az niekedy koncom juna, az ked to budu mat nahodene v systeme.

Daj si potvrdit ich peciatkou prevzatie na Tvoj original. To staci.
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Prosím vás k akému dátumu teba Výpis doručiť na soc. poisťovňu? A keď si nebudem vedieť vyrátať odvody kde sa môžem " obrátiť "? Nerobila som to ešte vôbec a keď som sa na to pozerala v minulom roku, veľa mi to nehovorilo.
Ďakujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
AGRO
Prosím vás k akému dátumu teba Výpis doručiť na soc. poisťovňu? A keď si nebudem vedieť vyrátať odvody kde sa môžem " obrátiť "? Nerobila som to ešte vôbec a keď som sa na to pozerala v minulom roku, veľa mi to nehovorilo.
Ďakujem.
K 30.6.2006 SP a zdravotná do 8.dní od podania DP.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

ak sZČO v priebehu roka zrušil živnosť , treba výpis vyplniť a odovzdať do SP a ZP?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
domacnost
ak sZČO v priebehu roka zrušil živnosť , treba výpis vyplniť a odovzdať do SP a ZP?
Nie , pretože zrušil živnosť .
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

ale načo do ZP,keď sa tento rok bude robiť to zúčtovanie poistného?
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Tu na porade som našla , že do ZP sa nebude tento rok zasielať výpis.
Je to tak ?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Iba do SP, na Zdravotnú sa bude robiť Ročné zúčtovanie poistného a tam sa uvedú aj tieto skutočnosti.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

AGRO
Prosím vás k akému dátumu teba Výpis doručiť na soc. poisťovňu? A keď si nebudem vedieť vyrátať odvody kde sa môžem " obrátiť "? Nerobila som to ešte vôbec a keď som sa na to pozerala v minulom roku, veľa mi to nehovorilo.
Ďakujem.
Pre výpočet odvodov povinne poistených osôb platia §§ 130 - 138 zákona o soc. poistení. V praxi to znamená asi takto: Tvoj čiastkový základ dane z §6 - príjem zo živnosti bol napr. 177941.- Sk Vymeriavací základ pre SP je (177941:2) :12 = 7414,21 Sk, t.j. 7415.- Sk (musíš zaokrúhliť nahor). Jednotlivé fondy sú:
- nemocenské poistenie 4,4 % x 7415 = 326,26 = 327.-
- starobné poistenie 18 % x 7415 = 1334,70 = 1335.-
- invalidné poistenie 6% x 7415 = 444,90 = 445.-
- rezervný fond solidarity 4,75% x 7415 = 352,21 = 353.-
Kazdé poistenie musíš zaokrúhliť nahor a keď jednotlivé poistenia zrátaš, toľko musíš platiť od 1.7.2006 do 30.6.2007, v tomto prípade
327+1335+445+353= 2460.- Sk mesačne.
Pozor vždy v októbri na zmenu minimálnej mzdy.
0 0
Jennys Jennys

Jennys je offline (nepripojený) Jennys

ďakujem za odpovede, vidím, že je tu aj vzorec, teda príklad ako to vyrátať, akurát som to sem chcela napísať, že nech mi niekto poradí ako si to mám vyrátať, takže už nemusím.
Len sa chcem spýtať to fakt treba poslať jeden výpis aj do Zdravotnej poisťovne? Ja stále platím 910,- a potom by sa to menilo? už som z toho talian. Vďaka
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Jennys
ďakujem za odpovede, vidím, že je tu aj vzorec, teda príklad ako to vyrátať, akurát som to sem chcela napísať, že nech mi niekto poradí ako si to mám vyrátať, takže už nemusím.
Len sa chcem spýtať to fakt treba poslať jeden výpis aj do Zdravotnej poisťovne? Ja stále platím 910,- a potom by sa to menilo? už som z toho talian. Vďaka
Od 1.1.2006 by si už mala platiť 966,- SK
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

a keď podnikatel má živnosť od 15.4.2005 ako mu treba vyrátať odvody deleno koľko mesiacov ?
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
mám otázočku. Aká je teda horná hranica ČZD, ak chcem platiť ako SZČO odvod len 2288,- Sk a nie viac. Nájdem to niekde?
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
dadika
mám otázočku. Aká je teda horná hranica ČZD, ak chcem platiť ako SZČO odvod len 2288,- Sk a nie viac. Nájdem to niekde?
dobre počítam z min. vymeriavacieho základu 6900:
6 900 * 12 mesiacov = 82 800 * 2 = 165 000
teda do 165 000 by mal byť ČZD pre min. platenie preddavkov?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

dadika
dobre počítam z min. vymeriavacieho základu 6900:
6 900 * 12 mesiacov = 82 800 * 2 = 165 000
teda do 165 000 by mal byť ČZD pre min. platenie preddavkov?
Skoro dobre počítaš, ale môžeš mať aj 165 600.- Sk
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Našla som si vzorec na výpočet odvodov do soc. poisťovne.
Ako to mám prosím vás vyrátať, alebo z čoho mám vychádzať, keď čiastkový základ dane z príjmov je 0,- ?
Ďakujem.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

AGRO
Našla som si vzorec na výpočet odvodov do soc. poisťovne.
Ako to mám prosím vás vyrátať, alebo z čoho mám vychádzať, keď čiastkový základ dane z príjmov je 0,- ?
Ďakujem.
Pre tento účel, či máš alebo nemáš povinnosť sa zaregistrovať v SP, sa sleduje údaj v VI. oddiele DP, r. 2 stĺpec 1 - to je tvoj obrat.
Ak tvoj obrat za rok 2005 bol menší ako 82800.- Sk, nemáš zo zákona povinnosť platiť od 1. 7. 2006 sociálne poistenie. Ak tvoj obrat bol 82801 a viac, pritom si mohol aj vykázať stratu, a tvoj vymeriavací základ je 0,- až 6900.- Sk, musíš platiť od 1. 7. 2006 minimálne odvody, ktoré sú v súčasnosti 2288.- Sk.
Naposledy upravil abel : 21.03.06 at 19:14
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

domacnost
ak sZČO v priebehu roka zrušil živnosť , treba výpis vyplniť a odovzdať do SP a ZP?
Moja skúsenosť: SZČO dňa 28.2.2005 ukončila podnikanie. Zaslali sme kópiu rozhodnutia o zrušení aj registračný list FO - odhlášku. Výpis z daňového priznania sme už neposielali. Vo februári 2006 ho vyzvala Sociálna poisťovňa, aby predložil výpis z DP za rok 2004, lebo inak hrozia pokutou 500.000.- Sk. Ako inak.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

[quote=aktaK]Vyrátas si sama, a ak bude prijemna pani pri okienku a bude vediet, tak Ti to odkontroluje hned.
Ale niekedy nechcu, alebo nevedia a vtedy tvrdia, ze da sa to odkontrolovať az niekedy koncom juna, az ked to budu mat nahodene v systeme./quote]

Neviem, ako to beží v iných mestách. Pokiaľ neposielame výpis poštou, zájdeme si priamo za osobou, ktorá nás má "na starosti", ona nazrie do počítača, zistí si, že nemáme nedoplatky, prevzme si kópiu výpisu, dá nám štemplík o prevzatí kópie na originál, povie nám, koľko máme do budúcnosti platiť (i keď vypočítať si to vieme).....a sme spokojní všetci.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať