Zavrieť

Porady

Môže obec vydať zákaz zdržiavať sa na verejnom priestranstve?

Može obec VZN zakázať zdržiavať sa na verejnom priestranstve v určitom čase? konkrétne od 24:00 do 6:00...
Pochopím zákaz alkoholu a podobné veci, ale keď je to raz verejné priestranstvo tak prečo zákaz zdržiavať sa tam, pokial viem nie sme vo vojnovom stave ani nič podobné... nie je to v rozpore s ústavou alebo nejakým zakonom?

Ďalšia vec je platnosť takého nariadenia, ak som návštevník obce a park nie je označený tabuľou so zákazom, tak odkiaľ mám vedieť že ak sa tam budem v danom čase zdržiavať dostanem pokutu 200€?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Schopnosť porozumenia čítaného textu ja základným predpokladom akejkoľvek debaty. ...viac buchač
    §36 zákona č. 582/2004 Z. z vraví :

    § 36
    Splnomocňovacie ustanovenie

    Obec ustanoví všeobecne záväzným nariadením najmä miesta, ktoré sú verejnými priestranstvami, osobitné spôsoby ich užívania, sadzbu dane, prípadne rôzne sadzby dane podľa určených kritérií, náležitosti oznamovacej povinnosti, prípadné oslobodenia od tejto dane alebo zníženia dane.
    Pokiaľ si návštevník , mal by si sa ( mohol sa ) oboznámiť s VZN danej obce...
    Raz darmo , neznalosť zákona ( predpisu ,nariadenia ) neospravedlňuje .
    Ale operovať dôvodom návštevy sa vždy dá ...
    julysak MAL by si !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Turisti si budú študovať, čo ktorí radní za hovadinu vymysleli, aby vykázali nejakú činnisť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako buchač napísal - obec môže svojim VZN obmedziť, upraviť podmienky zdržiavania sa na verejných priestranstvách.
    Ale musia byť PRESNE vymedzené!
    Pokiaľ nie sú vymedzené priestory (hranice) - týkalo by sa to prakticky celého intravilánu (celej obce) a to by už bolo v rozpore s Ústavou - čl.2/2, čl.23/1 - porušenie ústavy a týchto § = stanné právo.
    dôchodca dedo paragraf
    Asi si páni radní danej obce pomýlili pojmy "verejný" a "súkromný".Alebo sú natoľko naivní,že si o sebe myslia,že zvolením do funkcií sa zároveň stávajú aj majiteľmi danej obce, a zákony sú vlastne na to,aby sa porušovali,no nie?(aspoň podľa tohoto prípadu).
    misoft Ono to tak vyzerá, že ak sa niekto dostane do funkcie, tak si myslí, že je samotným zemepánom a bačuje so spoločným ako so svojim - v telke je prípadov do aleluja o tých, ktorí prešustrovali obecné (spoločné) lóve a potom radšej zdrhli.

    Môže obec vydať zákaz zdržiavať sa na verejnom priestranstve?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.