Zavrieť

Porady

PC na splátky a zaradenie do majetku

Ahojky poraďáci.

Vo februári som si kúpila PC na splátky, v hodnote 14.100,- Sk s navýšním..... atď ma to vyšlo na 15730,- Sk Poslednú splátku som zaplatila v decembri 2005. Chcela by som si tento počítať vložiť do účtovníctva za rok 2005 (som SZČO, účt. v JÚ).
Moja otázočka je, ako to môžem urobiť, na základe čoho a v akej cene si tento počítač môžem zaradiť do účtovníctva, keďže už nie je nový, používam ho od toho februára.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ZuzkaOE
    Ahojky poraďáci.

    Vo februári som si kúpila PC na splátky, v hodnote 14.100,- Sk s navýšním..... atď ma to vyšlo na 15730,- Sk Poslednú splátku som zaplatila v decembri 2005. Chcela by som si tento počítať vložiť do účtovníctva za rok 2005 (som SZČO, účt. v JÚ).
    Moja otázočka je, ako to môžem urobiť, na základe čoho a v akej cene si tento počítač môžem zaradiť do účtovníctva, keďže už nie je nový, používam ho od toho februára.

    Prečo si si zmluvu nedala vyhotoviť na firmu .Alebo máš na firmu ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    V danom prípade by som splátky účtovala do výdavkov , s tým že by som PC zaradila do evidencie DM v jeho obstarávacej cene .
    Prechádza inventarizáciou k 31.12.2005 a viac nič .Eviduješ ho ako firemný majetok .

    ZuzkaOE je offline (nepripojený) ZuzkaOE

    ZuzkaOE
    Nemám zmluvu na firmu, pretože som neplánovala ho dať do firmy. Ale kúpila som si SW na JÚ, tak si PC potrebujem dať do účt.

    ZuzkaOE je offline (nepripojený) ZuzkaOE

    ZuzkaOE
    Od ktorého dátumu si ho môžem zaradiť do firmy? Až po splatení poslednej splátky ako FO, alebo aj skôr?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ZuzkaOE
    Nemám zmluvu na firmu, pretože som neplánovala ho dať do firmy. Ale kúpila som si SW na JÚ, tak si PC potrebujem dať do účt.
    Tak si zaúčtuj splátky ..... postup ako som písala , prilož si aj zmluvy a splátkový kalendár a vlastne ho vo februári zaradíš do podnikania . Ešte by bolo dobré , keby Ti mohli dopísať na Tvoje doklady IČO.

    V budúcnosti ak budeš takto brať niečo na splátky , daj to na firmu a ak sa rozhodneš tak to nezaradíš. Vždy je lepšie mať doklad na firmu .

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Zita5
    Tak si zaúčtuj splátky ..... postup ako som písala , prilož si aj zmluvy a splátkový kalendár a vlastne ho vo februári zaradíš do podnikania . Ešte by bolo dobré , keby Ti mohli dopísať na Tvoje doklady IČO.

    V budúcnosti ak budeš takto brať niečo na splátky , daj to na firmu a ak sa rozhodneš tak to nezaradíš. Vždy je lepšie mať doklad na firmu .
    Niekedy ale nie je možné alebo výhodné kúpiť niečo na splátky na firmu. Splátkový systém môže mať iné podmienky pre občana a iné pre občana-živnostníka.

    PC na splátky a zaradenie do majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.