Zavrieť

Porady

Rozšírenie predmetu podnikania

AHojte mám 2 otázky:

1.Koľko dní v roku môže robiť služby s.r.o so sídlom na Slovensku pre s.r.o so sídlom v Čechách.


2. Ako je treba postupovať pri založenej s.r.o keď chce r o zšíriť predmet podnikania ?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    [quote=Evelyn25]AHojte mám 2 otázky:

    1.Koľko dní v roku môže robiť služby s.r.o so sídlom na Slovensku pre s.r.o so sídlom v Čechách.

    2. Ako je treba postupovať pri založenej s.r.o keď chce r o zšíriť predmet podnikania ?

    Dakujem
    [/quote]


    K bodu 2.:
    podrobný návod spolu s riešením modelovej situácie je možné nájsť na stránke obchodného registra SR, veľmi dobre spracované

    1. rozhodnutie VZ o zmene predmetu podnikania,
    2. zmenu treba oznámiť registrovému súdu - treba vyplniť formulár, ktorý je možné stiahnuť na uvedenej stránke, tento sa zasiela na OR spolu s listinami, z ktorých vyplýva zmena v zapisovaných údajoch a listiny, ktoré osvedčujú splnenie
    podmienok ustanovených právnymi predpismi (tieto sa ukladajú aj do zbierky listín,
    t.j. tieto dve listiny sa k formuláru prikladajú v dvoch vyhotoveniach, z ktorých jedno je určené na uloženie do zbierky listín).

    • zápisnica z valného zhromaždenia obsahujúca rozhodnutie o zmene
    predmetu podnikania,
    • živnostenský list (závisí od predmetu podnikania)

    + platí sa kolok, za každý údaj to je tuším 1.500,- Sk


    Zmena predmetu podnikania sa potom musí upraviť aj v zakladateľskej, resp. spoločenskej zmluve.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    upresnenie k zaplateniu poplatku:
    c) z návrhu na zápis zmeny alebo na doplnenie akéhokoľvek počtu údajov týkajúcich sa jednej zapísanej osoby s výnimkou zmeny alebo doplnenia údajov v názve obce, v poštovom smerovacom čísle, v názve ulice alebo iného verejného priestranstva, prípadne s tým súvisiacej zmeny orientačného čísla alebo súpisného čísla, ak nedochádza k zmene jej sídla, miesta podnikania alebo bydliska
    2 000 Sk

    jjendro je offline (nepripojený) jjendro

    jjendro
    Prosím mám pár otázok k tomu:
    1. Odkedy je to 2000,- - na web stránke v modelovej situácii je stále napísaná čiastka 1500,-

    2. Ak chcem rozšíriť predmet podnikania o viac ako 8 predmetov (tolko sa zmestí do toho tlačiva) čo mám robiť? Dopočul som sa, že tam stačí napísať, že "podľa živnostenského listu"

    Ďakujem za odpovede

    profi-t je offline (nepripojený) profi-t

    profi-t
    Ahoj. Chcela by som sa spýtať. Idem robiť rozširovanie predmetu podnikania a zmenu sídla už fungujúcej sro-čky.
    Dobre viem nasledovné kroky?
    1. Valné zhromaždenie - pozvánka, prezenčná listina, zápisnica
    2. Na základe zápisnice z VZ treba spraviť dodatok k Spol.zmluve
    3. Ohlásiť nové predmety podnikania Živnostenskému úradu - 1000 Sk-kolok
    4. Po vydaní nového ŽL - dať návrh na zmeny zapísaných údajov sro v OR, v ktorom okrem nových predmetov podnikania uvediem aj zmenu sídla spoločnosti a priložím overenú zápisnicu, dodatok, ŽL, nájomnú zmluvu a kolok v hodnote 1500 Sk
    5. S novým výpisom z OR pôjdem na Živnostenský úrad kde za 100 Sk-kolok mi zapíšu zmenu sídla.

    A tu mám otázky: Viem tento postup správne? Ak urobím zápis z valného zhromaždenia, treba spraviť aj dodatok? A kedy musím odovzdať Úplné znenie spoločenskej zmluvy do Obchodného registra? Môžem už spolu s návrhom?
    Prosím súrne o pomoc. Ďakujem.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    profi-t Pozri príspevok
    1. Valné zhromaždenie - pozvánka, prezenčná listina, zápisnica
    ok
    profi-t Pozri príspevok
    2. Na základe zápisnice z VZ treba spraviť dodatok k Spol.zmluve
    nie je nutne
    profi-t Pozri príspevok
    3. Ohlásiť nové predmety podnikania Živnostenskému úradu - 1000 Sk-kolok
    ok
    profi-t Pozri príspevok
    4. Po vydaní nového ŽL - dať návrh na zmeny zapísaných údajov sro v OR, v ktorom okrem nových predmetov podnikania uvediem aj zmenu sídla spoločnosti a priložím overenú zápisnicu, dodatok, ŽL, nájomnú zmluvu a kolok v hodnote 1500 Sk
    chyba ti uplne znenie, dodatok je zbytocny a kolok je 2000sk
    profi-t Pozri príspevok
    5. S novým výpisom z OR pôjdem na Živnostenský úrad kde za 100 Sk-kolok mi zapíšu zmenu sídla.

    profi-t je offline (nepripojený) profi-t

    profi-t
    JOSH: Ďakujem za tvoje pripomienkovanie - oceňujem to. Prosím ťa, ešte jednu otázku: Vysvetli mi, kedy treba tak používať Dodatky k SZ? Viacerí v rôznych príspevkoch píšu, že je to nutné. Aké máš s tým skúsenosti?
    Za skorú odpoveď ďakujem.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Rozdiel je iba ten, ze dodatok musia podpisat vsetci ti, ktori podpisali spolocensku zmluvu, kdezto na zmenu spolocenskej zmluvy moze byt ustanovene valne zhromazdenie, na ktorom mozu prehlasovat napriklad dvaja spolocnici toho tretieho.
    Velakrat preto nie je mozne ani nutne uzatvarat dodatky (napriklad jeden spolocnik neprisiel na valne) a mozu zmenit spolocensku zmluvu ti pritomni (ak splnia podmienku podla spolocenskej zmluvy - napr. potrebna 2/3 vacsina vsetkych hlasov).
    A obchodny zakonnik vravi, ze v pripade, ak rozhodne valne zhromazdenie o zmene spolocenskej zmluvy, je spolocenska zmluva tymto rozhodnutim zmenena a nemusia vsetci spolocnici podpisovat dodatky.

    Letavska je offline (nepripojený) Letavska

    Letavska
    Pri rozšírení predmetu podnikania zapísaním do OR, je potrebné mať novú overenú spoločenskú zmluvu? Alebo len zápisnicu z valného zhromaždenia a živnostenský list? Čo z toho musí byť overené notárom?

    JR s.r.o je offline (nepripojený) JR s.r.o

    JR s.r.o
    Letavska Pozri príspevok
    Pri rozšírení predmetu podnikania zapísaním do OR, je potrebné mať novú overenú spoločenskú zmluvu? Alebo len zápisnicu z valného zhromaždenia a živnostenský list? Čo z toho musí byť overené notárom?
    Aj ja by som rad vedel odpoved.... poradi niekto ???

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    1. zápisnica z VZ
    2. dodatok k spoločenskej zmluve (overené podpisy spoločníci)
    3. ohlasenie na živnostenský úrad - živnostenský list
    4. uplnenie znenie spoločenskej zmluvy (overené podpisy konatelia)
    5. návrh na zápis do OR (overene podpisy konatelov)

    zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

    zsazsula
    Ahojte
    S.R.O v spoločenskej zmluve má zapísaný predmet podnikania na ktoré nemá vydaný živnostenský list od 01.04 chcú si vybaviť na živnostenskom aj tento predmet podnikania a ako ďalej ???? čo potrebujem do O.R????
    Je mi jasné ako prvé je živnostenský list , a potom neviem či stačí iba návrh na zmeny zap.údajov v ob.reg.????? lebo spoločenská zmluva sa nemení.
    ĎAKUJEM
    Naposledy upravil zsazsula : 26.03.09 at 13:10

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.