Zavrieť

Porady

problém so zapnutím počitača

Ahojte dnes som išiel zapnúť PC a najprv naskočila len čierna obrazovka a po pár reštartovaniach mi vyskočilo na obrazovke (vid príloha). A teraz na konci pise iba entering boot menu a už hodinu to je zapnuté a nič . keď ho reštartujem tak zase bud nič alebo toto. Viete mi poradiť v čom može byť chyba?
michssl.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Zrejme je už slabá batéria a treba ju vymeniť ,ale aj tak by PC malo nabehnúť.Stačí postupovať ako maš na obrazovke.Stačíš F1 ,mal by nabehnúť Bios ,potom F10 na uloženie nastavení aj keď nič nebolo menené Enter.Keď to nepomôže ešte raz vojsť do biosu a nastaviť botovanie ako prvé z HDD.

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    ja na jednom svojom starsom PC mam uz roky bez baterie! Niekedy raz za mesiac ho zapnem, inokedy ani 2 mesiace nie je zapnuty. Pri nabehnuti na zaciatku ma vyzve, ze musim stlacit F1 a WINXP nabehne a jedine co je potrebne urobit v PC, je nastavit datum a cas. Inak ziadnu inu ulohu nemusim riesit, ziadny BIOS, ziadne ulozenie nastaveni s F10 atd...vsetko mam tak v PC, ako som ho pred mesiacmi vypol (a to natvrdo, z elektriky koliskovym vypinacom na predlzovacke...to robim roky rokuce aj pri druhom PC a aj pri notase).
    Naposledy upravil erik555 : 15.07.13 at 12:24

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Toto je jasný prípad vybitej batérie CR2032 - CMOS pamäť (tá je vo vypnutom stave práve tou batériou napájaná a udržiavaná) sa kompletne vymazala, teda nie sú v nej žiadne nastavenia.
    Rada: pri vypnutom PC otvoriť bedňu, vložiť novú batériu miesto starej, po spustení (zapnutí PC) stláčať F1 (píše to i úvodná obrazovka po POST kontrole), v BIOSe nastaviť aktuálny čas a dátum, nastaviť bootovanie z HDD, prípadne nastaviť porty a podobne a cez odkaz Save and Exit to uložiť a opustiť BIOS. PC sa znova reštartne a už by malo nabiehať podľa nastavených parametrov.

    (Stefan2005 priložil dobrý link na názorné video)

    problém so zapnutím počitača

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.