Zavrieť

Porady

Dovolenka v Chorvátsku - tip

Mohli by ste mi, prosím, poradiť, nejakú cenovo prístupnú dovolenku v Chorvátsku (najlepšie Istria), kde by bola pláž vhodná aj pre deti? Prípadne aj kontakt, na koho sa obrátiť?
Vopred veľmi pekne ďakujem.
Pekný deň!
Naposledy upravil bibi55555 : 15.07.13 at 21:47
gufy Pre dobre plávajúce staršie deti môže byť vhodná pláž s večernými diskotékami, pre menšie neplávajúce pláž s ihriskami, pre iné mierne sa zvažujúci pieskový vstup do mora (neviem či na Isrii také sú, nepoznám), atď, atď, asi by bolo lepšie upresniť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ad 1:plne súhlasím s lapejkom, pochodill som Chorvátsko kade-tade, Istria a Kvarner sú najbližšie k Slovensku, no najviac ovplyvnené počasím, ktoré prichádza od severu na Istrii (prúdenie vzduchu od Álp) a od severo až juho-východne pre Kvarner (pohorie Velebit), pričom stabilita počasia začína až po prejdení na morskú stranu, teda pri Zadare, kde začína Dalmácia,samostatná kapitola sú pohorie Mosor a Biokovo, ktoré lemujú pobrežie v strednej Dalmácii od mesta Trogir až po koniec Makarskej riviéry a svojou polohou neuveriteľne regulujú počasie na uvedenom úseku tak, že regulujú a filtrujú vzduchové hmoty od stredu Balkánu, čím prispievajú k veľmi dlhej stabilite počasia...
    ad 2: a teraz pláže: celé Chorvátsko je kamienkové, niekde veľmi veľa a veľké, niekde viac, niekde menej, topánky do vody ....no pre deti je vždy najlepšia piesočnatá pláž a tých je veľmi málo a ešte aj tie sa delia na umelo vyrobené a prírodné a podľa môjho názoru je najprírodnejšia piesočnatá pláž v Omiš - Duče (htttp://www.omisinfo.com/cz/), ktorú vytvára svojím pôsobením rieka Cetina, ktorá sa v meste vlieva do mora, slnečníky sú tam skoro nepoužiteľné, pretože na týchto plážach sú stromy, ktoré môžu vytvárať celodenný tieň .. :-D
    lujza.j len v tom Duće treba rátať s tým, že farba mora je pekne hnusná....

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Dalmácia má stabilnejšie počasie, ceny sú podobné, iba viac km...
    bibi55555 Ďakujem, mám nie profi plávajúce deti, takže som mala na mysli nejaké mólo tlmiace vlny, alebo mierne sa zvažujúcu pláž, kde je dlllho relatívne plytká voda. Niečo na ten spôsob. Vopred ďakujem za vaše tipy.
    gufy Často terén pod hladinou kopíruje terén nad ňou. Pobrežie HR, tiahnuce sa zo severu na juh, je dosť hornaté, takže plytké pláže, podobné tým na západnej strane Jadranu, sú skôr výnimkou. Na Istrii by ich mohlo byť viac, aj preto, že bola akosi viac upravovaná požiadavkám turistov.. Ale ako som písal, osobne ju nepoznám..
    Na otvorenom nechránenom hlbokom pobreží mora dokážu byť pre slabšie plávajúce dieťa aj na prvý pohľad neškodne sa premieľajúce vlny veľmi nebezpečné - z vlastnej skúsenosti.
    Pokojnejšiu hladinu a možno aj o niečo teplejšiu vodu, vie zabezpečiť aj protiľahlé pobrežie väčšieho blízkeho ostrova.. Je to aj romantickejšie ako umelé zábrany

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ked som išla prvý krát do HR moje decko malo 8r-ešte bola neplavec po dovolenke už plavec a pláž bolo to posledné čo som riešila, bola som rada, že vypadnem z BA smradu.....dostala gumené bačkory na nohy a hajde do mora...za 2týždne plávala jak štika......
    plytká voda...tak potom Balaton....
    Dalmácia? jasné, že áno... od Zadru niže.....
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bibi55555 lujza.j, mohla by si mi, prosím ťa, ešte napísať, kde to bolo? Teda ak si bola spokojná aj s ubytovaním, lebo cestovky ponúknu kde-čo a dodatočne podľa recenzií na internete zisťujeme, že nič moc, napr. plesne v kúpeľni.
    Voprad veľmi pekne ďakujem.
    Pekný deň.
    GabiZ Bibi, od Zadaru nižšie je aj táto oblasť, o ktorej som písala tu. http://www.porada.sk/t220511-apartme...dospelych.html
    lujza.j Nasa domaca,dava vsetko cez agenciu a vsetko vzdy full obsadene,my ako stari gosti sme rok dopredu dostali volne terminy a hned sme si robili rezervaciu.....minuly rok som ich bola kuknut a nasu plažu....rovnaky klud ako aj bol...dedina kde skapal pes 5 km od Zadru na Petrcane....Kožino
    minuly rok som bola inde k nej sa neda so psom...ale v Zadare.od Zadru niže je kopec malych dedin....
    GabiZ Naša domáca tiež ako píšeš. Tiež každý rok zajednávame pobyt už na ďalší rok, ale keď odchádzame, dá nám voľné termíny, ak by niekto mal záujem. Lenže pohyb turistov júl a august je tam už taký veľký, že už ani tu nikto len tak na blink nenájde voľný apartmán. Petrčane poznám, Kožino je veľmi malé a moc sa mi nepáčilo, nevidela som tam pláž a čo som videla bola len prístavná časť pre lode, žiadne obchodíky, nič. Ale neprešli sme ho celé, tak neviem. Pekne je aj v Zatone ten je rušnejší oveľa ako tieto časti a potom ostrov Vir, kde je ale v poslednom čase dosť draho. Celá táto oblasť od Zadaru až po Vir je zaujímavá hlavne kôli piesočnatým plážam, výborným vstupom do mora pre maličké detičky a možnosť zábavy i súkromia. Ale každý má rád niečo iné, podľa toho si aj vyberá samozrejme.
    gufy .

    Chcela si Istriju..

    Pekná je Crikvenica a ani nie je ďaleko (aj keď mne osobne sa páčilo skôr jej priľahlé okolie).
    Ak Zadarsko, tak prečo nie Petrčane, Pašman (snáď majú už pitku vodu), Pakoštane, známe Vodice (ja radšej Tribunj)..

    Dovolenky cez vojnu - 8 maraka.. dalo sa aj tri týžne, pochodiť, spoznávať.. dať si zábal v Nine.. na pobreží v Makarskej len my, nejaký ten domorodec, po prac. dobe pár ďaľších, v Tučepi dve české rodiny naviac, deti driemali pod borovicami, počuť bolo len cikády a čajky.. Keď som z nostalgie neskôr šiel po vojne pozrieť Makarsku z Bašky, nebolo kde stúpiť, nieto ešte ľahnúť, stánkov s porcelánom, topánkami, v mori mravenisko ľudí, vykričané, proste humus, kde sú dobré časy.. Ale vynahradil mi to Svety Jure - časťou cesty stúpnutý adrenalín

    Nepíšeš vek detí, ale úplní neplavci nie sú. Ja (by) som to neriešil.....
    lujza.j ..... v Kožine xy krát,/nikomu som ho nikdy nenútila/ pre mňa ideal pláž taká akú domáci porobili a minimum ludí...60-70m na pláž, domáci super susedia tiež......pre mňa Tučepi minulý rok v septembri katastrofa...nemám sa tam prečo vrátiť...mrzí ma že pre zlé počko som nepobehla ostrovy naokolotento rok zase Zadar-Puntamika, pláž nie je moja šialka kávy, ale druhý dom od mora....a môže aj pes, rezerváciu som pre istotu urobila ako som minulý rok odchádzala....naj zmrzka u Donata u Zadru
    HR je 100 ludí 100 chutí...
    gufy Kožino som nepoznal - našiel som to teda na nete a napadlo ma, že by sa Ti možno aj ten Tribunj zapáčil
    Len s tým hafanom by sme si tam asi moc nerozumeli

    http://www.google.sk/imgres?imgurl=h...r=312#imgdii=_

    Je tam vedľa seba viac druhov pláží, romantika, všetky tu nevidno, ale nemusí sa páčiť každému - aj z mojej osádky sa páčili len mne, tak som tam chodil napokon sám. Ale s tým sa nedá nič robiť, myslím že to chyba pláží nebola.
    A kto má chuť, pokiaľ nezrušili, je možnosť aj na nuda

    Už som nebol viac rokov, je šanca ísť aj dnes na Dalmáciu len tak na blint, nájsť niečo a zabývať sa? Alebo je všetko beznádejne plné?

    Apropo, asi 4 cm zprava na tom veľkom obrázku je vidno v móle taká "škarpa", dá sa tadiaľ vyliezť po nahromadených kameňoch von(smerom doľava) na mólo. Tam som sa prvý krát a posledný za celé chodenia do HR dostal do konfliktu s ježkom - nabral som ho prstami rukou, keď som sa chcel zdrapnúť kameňa pod vodou, pošmyknutý počas vyliezania

    Možno ešte doplniť, že nie vždy je hladina taká pokojná, ako na obrázkoch, ale keď pofukuje, dosť to tam špliecha. Nie každý to má pri plávaní rád..
    GabiZ Luji, preto som hovorila, že v Kožine som nebola konkrétne na pláži, boli sme len niekde v oblasti, kde kotvia loďky. Preto je možné, že pláž je tam pekná. Tiež nikomu nič nenútim, nám vyhovuje to Sabunike, niekto však nemá rád pri mori pohľad na hory, takže úplne súhlasím s tým že HR je 100 ľudí 100 chutí, no a s tou zmrkou si sa trafila, lebo v HR si dávame zmrzku len u Donata, hoci v Zadare sú krásne vyzdobené aj iné zmrzliny no a to je vždy moja prvá aj posledná zmrzlina v roku.
    lujza.j Ja viem ze plaz v Kozine nie je atraktivna....teda ta nasa cast,ale pre mna TOP nikto pri mne nelezi..nekuka do huby....mozes si pospat....nevrieskaju tam ceske a polske deti....tento rok by sme sa chceli ist aj tam okupat...tam som na plazi doma posnorchlujem,na Puntamike nic v mori nie je....
    Zmrzka u Donata....jej tak aj tvoja.... to su tata a synovia.....vdaka nasemu psovi ked sme isli minuly rok Donatovi a nechcela som ist cez Široku ul.som v bocnej ulicke nasla podnikovu predajnu likerky Maraska....velmi dobre ceny....keby nahodou....cherry brandy od Maraski
      zbaliť

    Erislava je offline (nepripojený) Erislava

    Erislava
    My sme boli vo Vodiciach, veľmi pekné mestečko. Na pláž sme chodili bez obuvi, na pláži bol tobogan, posedenia, voda nebola hneď hlboká. Boli sme spokojní.
    Dovolenka v chorvátsku na ostrove VIR od piatku 26.7.2013 v apartmáne.

    http://villa-maria-barisic.blogspot....apartment.html

    Ubytovanie pre 4 osoby ;-) hľadáme parťákov - 2 osoby vlastným odvozom prípade 1 osoba s nami v aute ;-) Nemáte niekto záujem? :-) :-)

    Mirka.m je offline (nepripojený) Mirka.m

    Mirka.m
    My každý rok chodíme na ostrov Vir a je to super :-) apartmány hneď pri mori, pláže nebývajú preplnené, len tožvie ako to je tohto roku
    kopretinka 17.10.15 20:40 odstránil(a) z Porady

    Dovolenka v Chorvátsku - tip

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.