Zavrieť

Porady

prazdny pozemok, alebo pozemok so starym domom

Zdravim, v rodine sa riesia dedicke zalezitosti. Zdedili sme pozemok po babke cca 2410m2, chceme ho rozdelit na 3 casti. Pricom na jednom je uz stary dom a ostatne su len zahrada. Mam sa rozhodnut ci chcem ten pozemok s domom alebo prazdny. Na jednej strane pozemok s domom je fajn lebo su nanom IS. Ale dom je stary z neho uz nic nebude. Treba ho zburat aj prilahle mensie stavby (garaz, kôlna, letna kuchynka) vsetko su to zozpadajuce sa stavby. Alebo si mam radsej vybrat pozemok kde nieje nic len par stromov. S ohladom nato ze raz by som sa tam chcel vybudovat. Raz tym myslim 2 roky minimalne budem cakat kym sa k niecomu odhodnam. Co je lepsie, ekonomickejsie a podobne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    IS od meračov musíš urobiť aj tak nové, ak je to z pálenej tehly, tak ju aspoň môžeš použiť na plot alebo chodník, ale je to makačka. Už len na búranie minieš kopec peňazí.... Osobne by som bral záhradu, ale najskôr treba preveriť kade idú siete a či nebude nejaký problém.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    peterncr nove? tak ako potiahnut par metrov k novemu domu je ine ako ich tahat 50 metrov dalej, a dom je z hliny alebo nejaky taky material
    TomasHC Neviem prečo sa potom na čokoľvek pýtaš...
    peterncr no lebo neviem co vyjde lacnejsie, neviem kolko stoji buranie domu a odvoz sutin a kolko stoji tahanie IS.
      zbaliť

    kavka123 je offline (nepripojený) kavka123

    kavka123
    ja by som urcite brala prazdny pozemok a dokial sa rozhodnes ci budes stavat ,ci nie, by som si postupne vysadzala nove ovocne stromky a kriky...tak 5-6 stromkov plus 2-3 ribezle,egrese,josty,maliny.Ale ak mas vela volneho casu tak mozes burat stare stavby a vynasat/a platit/starinu....to nie je len hlina ale plno bordelu,krov,stare hnile dosky,kable a pod.A brala by som 3.cast pozemku a hned s tym,ze spises dohodu /u advokata/ - /asi so surodencami a majitelmi ostatnych 2 casti pozemku/ze budes v buducnosti moct chodit cez ich pozemky....a zaroven cez tvoj pozemok nebude nikto chodit!
    MarcoM Neverím, že by mu to niekto v takomto znení podpísal.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Odvoz stavebnej sutiny je dnes draha zalezitost, taktiez buracka stoji dost casu a namahy.
    Ja by som skor brala prazdny pozemok, samozrejme s prisupovou cestou.
    peterncr kazdy vravite ze buracka stoji vela, ok uz to viem. ale kolko stoji tahanie IS? takych 40 metrov. v porovnani s burackou a odvozom sutin

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    otázne je ako sa tá búračka rieši.... či dodávateľsky firmou, alebo partiou menšinových spoluobčanov, ktorý za káble, staré dosky krov a tehly podstatnú časť tej stavebnej sutiny zrecyklujú vlastným odvozom do osady....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nuž ja by som som inak rozmýšľal ( lenže ja už mám aj určité skúsenosti )....

    2410 štvorákov na tri časti vyjdú pre každého z dedičov na tých 800 m2 , čo je v podstate dosť málo na stavbu domu a ostatného ( záhradka , garáž ,dieľňa a podobne )...

    Vzdal by som sa tej svojej časti , samozrejme za adekvátnu finančnú náhradu ...
    Kúpil si následne nejaký iný pozemok , ktorý by nemal žiadne vecné bremená a postavil si na ( výsostne ) svojom to svoje ....a mal svätý pokoj od každého ...

    Ide ( aj ) o to , že niekedy aj tie najlepšie rodinné zväzky zasiahne nejaký svár ...
    Stačí k tomu iba názor toho partnera súrodenca a je po kľude v tej rodine ...
    Nie jedna rodina už na toto doplatila a dlhé roky sa súdia o tie všeliaké práva ...
    Poniektorý je schopný aj slovenskú akupunktúru použiť - že vidlami do chrbta ...
    peterncr lenze mne sa umiestnenie toho pozemku, paci, mohol by som povedat ze skvela lokalita, ked ho predam boh vie kde zozeniem a za kolko iny. Uz som sa rozhodol ze si necham prazdny pozemok a ked sa nanho nevybudujem tak si nanom postavim chalupku a par ovocnych stromov, mozno vinic. Ale tvoj napad nieje zly. Necham si to prejst hlavou, spomeniem to doma.
    peterncr este dodam, ze 8a pozemok na stavbu mensieho domceku staci. Neplanujem mat velku zahradu a 10 svin.... trocha som to prepocitaval a vsetko vyjde tak akurat

    prazdny pozemok, alebo pozemok so starym domom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.