Zavrieť

Porady

Výpoveď dohodou po RD a nárok na odstupné?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, k 28.7.2013 ( kedy môj syn dovŕši 3 roky) by som mala nastúpiť do práce k zamestnávateľovi, u ktorého som zamestnaná už 9 rokov. Avšak, zamestnávateľ mi oznámil, že ma čaká výpoveď dohodou s uvedením dôvodu - organizačné dôvody. Aké odstupné mi je povinný zamestnávateľ vyplatiť a čo s nakumulovanou dovolenkou, na ktorú mám zo zákona nárok? ďakujem za odpoveď. PS: k akému dátumu má byť výpoveď?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Výpoveď dohodou neexistuje! Buď je to výpoveď, alebo dohoda o skončení pracovného pomeru. Pri ukončení prac. pomeru dohodou môže byť ukončenie k akémukoľvek dátumu.
    Daj si pozor, aby na dohode o skončení prac. pomeru skutočne bol uvedený dôvod podľa § 63 ods 1 písm. a) alebo b), inak nemáš nárok na odstupné.

    Zákonník práce
    § 76 Odstupné
    (2) Zamestnancovi patrí pri skončení pracovného pomeru dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. l písm. a) alebo písm. b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, odstupné najmenej v sume
    a) jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval menej ako dva roky,
    b) dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval najmenej dva roky a menej ako päť rokov,
    c) trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval najmenej päť rokov a menej ako desať rokov,
    d) štvornásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval najmenej desať rokov a menej ako dvadsať rokov,
    e) päťnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval najmenej dvadsať rokov.


    Dovolenku ti buď umožní vyčerpať, čím sa posunie dátum tvojho skončenia prac. pomeru, alebo ti ju preplatí, môže byť aj kombinácia, že časť ti umožní vyčerpať a časť preplatí.

    Výpoveď dohodou po RD a nárok na odstupné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.