Zavrieť

Porady

Neuveriteľný príbeh a záhadné život znepríjemňujúce bzučanie a vibrácie

Mamin brat už vyše 30 rokov býva so svojou ženou na prízemí v štvor-bytovke s garážou, dvorom a záhradou. Cca pred 3 rokmi sa nad nich nasťahoval mladý manželský pár bohatých rodičov. Svoj byt si precízne prerobili. Mladý sa však začali rozťahovať aj vonku... Ujovi zrušili záhradku kde si pestoval svoje veci a v podstate prerobili aj celý dvor na umelú modernu, nakoľko mladá je záhradný architekt. Stále tam posedávajú s priateľmi, akoby všetko patrilo im. Potom sa dačo pochytili aj za mladých psa a odvtedy to začalo. V noci ich vraj začal rušiť divný zvuk, pre ktorý sa nedá spať. Sú to akési vibrácie, ktoré im prenikajú až do špiku kosti . Teta vraví, že ju už z toho bolia korienky vlasov. Boli aj hore povedať susedom, tí však tvrdia, že oni nič nepočujú ani že nič nerobia. Vpustili ich aj do bytu nech si to overia. Ujo nič podozrivé nevidel. Je to však tak nepríjemné, že ujo robí v noci cirkus a vyklepáva zato susedom. Je presvedčený, že s tým aj tak majú čo dočinenia. Sused mu za tieto nočné cirkusy škaredo vynadal a odvtedy sú na nože. Čakajú teraz aj dieťa a vyhrážajú sa ujovi, že ak mladá porodí predčasne, že sa mu môže niečo stať. Vtip je v tom, že mladý takto zrejme vyštvali aj horných susedov čo bývali oproti nim. Údajne aj ich rušili dáke zvuky či vibrácie tak sa odsťahovali a mladý byt jednoducho odkúpili. Aj byt na prízemí oproti ujovi majú už odkúpený a dávajú ho do podnájmu. Takže 3 byty zo 4 patria im. Keďže teraz čakajú dieťa a v ich 2i byte je málo miesta, hodil by sa im byt na prízemí, ktorý by si prepojili schodmi na poschodový bytík. Ujo je už taký zničený z tých vibrácií, že naozaj uvažujú že sa odsťahujú. Vraj je to stále horšie a horšie, údajne už aj cez deň to počuť a cítiť darmo sú otvorné okná. V noci si púšťajú v celom byte rádio, vežu aj TV aby to nepočuli ale nepomáha. Ani štuple do uší či ležanie na zemi alebo v iných častiach bytu je márne. Skúšal už odpojiť aj doma všetky spotrebiče či náhodou nie je chyba v nich. Nič. Je to tak zlé, že chodia spať k našim. Keď zavolajú niekoho cudzieho aby došiel a popočúval záhadne sa nič nedeje. Už aj elektrikára volali s dákym špeciálnym strojom aj 3x, ale vždy to zrovna vtedy nepočuť. Aj naši tam boli spať a tiež nič. A že teta raz počula na chodbe keď ku nim išla návšteva ako suseda hovorí, že teraz to vypni. Už aj otec mladých zavolal dákeho elektrikára nech to teda prešetrí, ale tiež nič. Byt teda ujo zveril do rúk realitky. Realiťák hneď povedal, že má kupcu. Hádajte koho. Samozrejme, že suseda. Čo si o tom myslíte? Môže v tom mať skutočne prsty sused? Ozaj existuje niečo čím by sa dalo cielene takto šíriť dáke vlny či vibrácie . Susedia sa vyjadrili na margo uja, že mu šibe a ani sa mu nečudujem, nemôcť spávať a stále myslieť na to, že doma vás čaká to odporné neznesiteľné a neviete ako vyriešiteľné bzučanie... no neviem kto by z toho nebol na nervy. Poraďáci raďte čo sa dá robiť?! A aký je váš názor?
Naposledy upravil Dav : 17.07.13 at 08:09
sito Dobré.
lujza.j Ludia su prasteni....sa v tom asi vyzivaju...inak by si snad postavili nejaku haciandu....
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  tienik je offline (nepripojený) tienik

  tienik
  To co je tu popisane, su typicke prejavy nizkofrekvencnych vibracii. My s tym zvykneme bojovat, ked mame trafo, alebo iny velky stroj, umiestnen v ramci objektu kde su aj byty. Tam sa pre to musia robit samostane zaklady a ine opatrenia na eliminaciu ich prenosu. Je ich totoiz velmi tazke zastavit.
  Ich zdroj nie je presne lokalizovatelny - nevieme proste identifikovat smer odkial idu a v principe ani popisat co presne nam vtedy vadi (na 100% to sedi na popis v otazke)
  V principe je mozne ich bez problemov vytvorit bezne dostupnou technikou (stavim sa, ze cez ebay je mozne kupit taketo zariadnei priamo hotove)
  A ako to riesit? Kedze z pravdepodobnostou hraniciacou s istotou su za tym susedia, ja by som zatial nic nepredaval. Idealne bude pockat a ked sa to dieta narodi, zadovazit si do bytu psa. Zvierata na tento druh rusenia reaguju citlivejsie ako ludia a preto sa da ocakavat celkom pekny koncert. No a potom si mozu vybrat - bud budu vyhanat susedov a nespat kvoli placucemu dietatu, alebo sa nato vykaslu.
  Prvorade je necuvnut, je sice slovenskym zvykom sklonit hlavu, ale preco? Na kazdu zaplatu sa predsa da najst vacsia zaplata - svojich prav sa treba tvrdo dozadovat, bez ohladu na to, kolko ma kto penazi.

  Hlasovalo 7 pouzivatelov

  Užitočné (7)
  Dav, Peggynka, vlado 33, Xanti, mareko, wagner, Martin1310
  7

  judit.esam je offline (nepripojený) judit.esam

  judit.esam
  Taký prístroj vážne existuje, ukazovali to v telke , šíri to vybračne vlny či čo.. takže je to možné, používajú také veci vo veľkom v NASA, odplašenie cudzincov a tak, vtedy ukazovali, tiež to že keď niekto má nepríjemných susedov tak takým spôsobom sa na nich dá útočiť,, treba to s niečím odmerať, niaký prístroj určite na to existuje, necháte to v izbe a ono to zaznamenáva tie vlny ako aj pri zemetrasení ten prístroj, potom budete mať dajake dôkazy.. dúfam, že pravda víde najavo...
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  duves judit, ale ja nerozumiem, že ak taky prístroj je, že prečo to neubližuje tomu páru?
  Emka Roman existujú smerové antény / niečo sa dá odtieniť pasívne / niečo aktívne - ako antiradar
  buchač " Device that causes vibrational wave "

  http://www.google.sk/search?client=o...hannel=suggest
    zbaliť

  Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

  Emka Roman
  Čo tak "hlas mora"

  frekvencia okolo 5 - 7 Hz (málokto počuje pod 100 HZ )

  vyvoláva nepokoj až paniku

  Ak by to bola iba 1 osoba, tak by som začal u nej :
  - vnútorné ucho a pod

  Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

  mám svoj svet Peggynka
  Ja by som sa skontaktovala s touto firmou.Možno majú prehľad,kto by to mohol zmerať (resp.kto si takéto prístroje zakúpil).Osobne si myslím,že to spadá pod hygienu,ale za pokus to stojí.Nevzdávajte to,nemôže im to tak ľahko prejsť.Čudujem sa nastávajúcej mamičke,že riskuje zdravie svojho dieťaťa.Kuk tu: http://www.bruel.sk/BKSV/4447.HTM

  buchač je offline (nepripojený) buchač

  Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
  Teraz chceš radiť ???
  Ani stará baba neporadí ...
  Ujo už predsa dal realitke byt na predaj . Nuž nech predá .
  Riešiť ste mali všetci ( 3 proti 1 ) dokopy , včul je už neskoro .

  Názor radšej nechci vedieť ( teda môj ) na to riešenie ...mladá by asi fakt predčasne porodila .
  Peniaze síce robia divy , no nie zázraky .
  Tie vie robiť zasa niekto iný .

  Neuveriteľný príbeh a záhadné život znepríjemňujúce bzučanie a vibrácie

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.