Zavrieť

Porady

prosím poradí mi s tým niekto, kto má refundáciu 50a??????

prosím poradí mi s tým niekto, kto má refundáciu 50a??????
KlaudiaKK No a čo konkrétne s tým - zdanenie, účtovanie, či ?
yvica odvod do zp, som z toho magor.......už to riešim dlho ale neviem sa vysomáriť, takže HM 350-46,90 odvody zamestnanca, čiže čm 303,10 by bolo za normálnych okolností, ale im vrátim 46,90 z toho odvod za zamestnanca 4 %, to chápem ale nejde mi to takto zadať do výkazu ZP????, prosím kto máte s tým skúsenosti? díky moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    ... si z toho dopletená ako prútený kôš ... ! Zamestnancovi vypočítaš normálne hrubú mzdu, z nej zrážky a čistú, akoby dotácia ani nebola. Keďže sa táto dotácia dáva k nízkym mzdám, daň Ti nevyjde žiadna. K tomu mu pripočítaš, už ako nezdaniteľné a nepodliehajúce odvodom /tak ako náhrada PN, alebo preplatku rzdpzč/ tie odvody, ktoré mu z výplaty boli zrazené minulý mesiac - to je časť dotácie na náhradu za zrážky jemu. Dostane teda namiesto čistej mzdy, akoby celú hrubú, aj keď boli zrazené bežné odvody, ale zrazené odvody z minulého mesiaca boli doplatené k čistej mzde. Keď Ti nabehne dotácia z ÚP, tak ju zaúčtuješ do daňových príjmov ostatných. To je celé, viac iba ak v zákone :

    (1) Príspevok na podporu udržania v zamestnaní zamestnancov s nízkymi mzdami prijatých do pracovného pomeru z evidencie uchádzačov o zamestnanie (ďalej len "príspevok") sa poskytuje zamestnávateľovi na úhradu

    a) preddavku na poistné na zdravotné poistenie, poistného na sociálne poistenie a príspevku na starobné dôchodkové sporenie, platených zamestnávateľom a
    b) sumy preddavku na poistné na zdravotné poistenie a poistného na sociálne poistenie plateného zamestnancom.

    (3) Zamestnávateľovi sa príspevok poskytuje najviac počas 24 kalendárnych mesiacov. Príspevok zodpovedajúci sume podľa odseku 1 písm. b) je pripočítateľnou položkou ku mzde zamestnanca, po odpočítaní povinných odvodov do poistných fondov platených zamestnancom z tejto mzdy. Príspevok podľa odseku 1 písm. b) zamestnávateľ vypláca zamestnancovi mesačne pozadu spolu so mzdou v termíne určenom na výplatu mzdy.
    yvica tak neviem ale riešim to už dosť dlho a na porade mi poradili že daň z toho mám počítať a kontrétne to má byť tak ako mám vyššie uvedené, môže sa k tomu ešte niekto vyjadriť, už som myslela, že konečne to mám dobre:
    350-46,90-1,87(odvod z refund.)=301,23 ale k tomu zamestnávateľ vyplatí +46,90=348,13-311,32(NZČ)=36,81*19%=6,99 daň, 348,13-6,99=341,14 ČM na vyplateni.
    mám aj vyjadrenie ZP, že vrátený odvod podlieha odvodom do ZP a taktiež vyjadrenie z DU, že podlieha aj dani........prosím o vyjadrenie, ďakujem

    prosím poradí mi s tým niekto, kto má refundáciu 50a??????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.