Zavrieť

Porady

"Obcikávanie" nabytku psikom /Yorkom.

Dobrý deň, chcela by som poprsoiť o radu, Máme malého Yorka, ktorý má takmer 2 roky a rovnako dlho pretrvávajúci problém. Pes nám obcikáva všetko, čo mu príde pod nohy. Nie je to nedostatkom pobytu von. Pri venčení sa vyciká aj niekoľkokrát a akonákle príde dnu, do domu, ide a ociká niektorú zárubňu, kôš na prádlo...čokoľvek. Každé ráno som vstávala k ocikanému nábytku, teraz ho na noc a v našej neprítomnosti zatvárame do pivnice, aj keď mi to nie je po vôli, neviem to inak riešiť. V poslednej dobe sa to zhoršilo aj tým, že keď mu treba cikať, až ani nezíde po schodoch, skrátka len vylezie z pelechu a napríklad 10 cm od neho sa vyšpiní. Jeden odborník mi povedal, že pes si len "preznačnováva" a keďže sme mali psa už predtým, stále ho tam cíti.......Prosím Vás, neviete mi niekto poradiť, čo mám so psom robiť? Rady typu: chyba bude v panovi a podobne mi asi v tomto prípade nepomôžu........Ďakujem za každu radu a prajem pekný deň.
Naposledy upravil arizona : 25.07.13 at 14:08
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

zrejme nebol trestaný od malička
1 2
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
zrejme si chcel napísať, že nebol NAUČENÝ od malička, a vedený k tomu aby to nerobil, podľa teba ked ho potrestáš, tak bude vedieť že prečo bol potrestaný. To ho mali od malička učiť, že ked mu treba cikať, aby sa pýtal von.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Barbara,ten psík je riadne vyvenčený,žiadny pes nie je taký hlúpy,že sa nevie vypýtať,on sa bude pýtať,aj keď ho to nebudeš učiť (nemyslím teraz na úplne malé šteniatko) prečítaj si to ešte raz,toto je iný problém
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

http://www.hanazertova.cz/co-se-psem-znackujicim-doma/
ja by som to tipovala na tú posledné možnosť :Nevyjasněná pozice psa v rodině a k tomu je určite aj rozmaznaný.proste sa cíti vodcom svorky.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

kopretinka
http://www.hanazertova.cz/co-se-psem-znackujicim-doma/
ja by som to tipovala na tú posledné možnosť :Nevyjasněná pozice psa v rodině a k tomu je určite aj rozmaznaný.proste sa cíti vodcom svorky.
Jj, vodca svorky musi byt vzdy clovek...inak jeho rolu prebera pes a to uz clovek potom nemusi byt s nim spokojny Ako hovori Cesar Millan: Disciplina, pravidla a az na tretom mieste laska.
0 0
katarinkamt katarinkamt

katarinkamt je offline (nepripojený) katarinkamt

No, neviem, ci su toto reakcie na moj prispevok.........mozno som nenapisala jasne: chodime s nim, von, ma vybeh, cele dni moze travit na zahrade, ale on pride aj po hodinovom venceni dnu a sup ku zarubni......a mame len jedneho psa, takze vodcom svorky sa asi neciti a co sa tyka trestov, trestala som ho za to od malicka a nic nepomohlo...
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

katarinkamt
No, neviem, ci su toto reakcie na moj prispevok.........mozno som nenapisala jasne: chodime s nim, von, ma vybeh, cele dni moze travit na zahrade, ale on pride aj po hodinovom venceni dnu a sup ku zarubni......a mame len jedneho psa, takze vodcom svorky sa asi neciti a co sa tyka trestov, trestala som ho za to od malicka a nic nepomohlo...
svorka neznamená svorka psov... svorka je pre neho celá tvoja rodina :-) A pointa je, že pes musí chápať že ty si vodca svorky a určuješ pravidlá, nie on
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
http://www.hanazertova.cz/co-se-psem-znackujicim-doma/
ja by som to tipovala na tú posledné možnosť :Nevyjasněná pozice psa v rodině a k tomu je určite aj rozmaznaný.proste sa cíti vodcom svorky.
Tiez si myslim...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mlisa
katarinkamt
No, neviem, ci su toto reakcie na moj prispevok.........mozno som nenapisala jasne: chodime s nim, von, ma vybeh, cele dni moze travit na zahrade, ale on pride aj po hodinovom venceni dnu a sup ku zarubni......a mame len jedneho psa, takze vodcom svorky sa asi neciti a co sa tyka trestov, trestala som ho za to od malicka a nic nepomohlo...
svorka neznamená svorka psov... svorka je pre neho celá tvoja rodina :-) A pointa je, že pes musí chápať že ty si vodca svorky a určuješ pravidlá, nie on
Toto snad kazdy psickar vie,ale asi nie.....
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

zjavne nechápeš psov.Pes sa netrestá,pes sa vychováva a cvičí a odmeňuje za dobre vykonaný povel.Pes berie za členov svorky toho,s kým žije.Ľutujem toho psa a vôbec sa nečudujem,že to robí.Možno to robí zo strachu. A ako vidím,ani si nečítala nič z tých debát,čo sú hore v tom linku.
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
kopretinka
http://www.hanazertova.cz/co-se-psem-znackujicim-doma/
ja by som to tipovala na tú posledné možnosť :Nevyjasněná pozice psa v rodině a k tomu je určite aj rozmaznaný.proste sa cíti vodcom svorky.
Tiez si myslim...
asi zmením názor po majiteľkinom poslednom komentári : pes je miesto vychovávania trestaný,nechápe za čo.....a ke´dže nechápe,tak to robí aj ďalej.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lujza.j
kopretinka
http://www.hanazertova.cz/co-se-psem-znackujicim-doma/
ja by som to tipovala na tú posledné možnosť :Nevyjasněná pozice psa v rodině a k tomu je určite aj rozmaznaný.proste sa cíti vodcom svorky.
Tiez si myslim...
asi zmením názor po majiteľkinom poslednom komentári : pes je miesto vychovávania trestaný,nechápe za čo.....a ke´dže nechápe,tak to robí aj ďalej.
Neviem si predstavit,ze by mi pes znackoval byt dva roky....a pri mojom teda fakt psovi by to boli ine znacky-davky....
Niekde davno sa stala chyba.....sa to tolerovalo....a teraz si robi pes co chce....
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

hej,aj ja si myslím,pes proste robí to,čo sa naučil,treba hľadať tú chybu,ale neviem...mno...
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

katarinkamt
No, neviem, ci su toto reakcie na moj prispevok.........mozno som nenapisala jasne: chodime s nim, von, ma vybeh, cele dni moze travit na zahrade, ale on pride aj po hodinovom venceni dnu a sup ku zarubni......a mame len jedneho psa, takze vodcom svorky sa asi neciti a co sa tyka trestov, trestala som ho za to od malicka a nic nepomohlo...
vela casti pozriet na Nat Geo Channel, alebo na Youtube "Znalec psi duse" (cesky), cize Dog Whisperer...Cesar Millan. Potom viacej pochopis...Je to aj o energii cloveka, ktoru vyzaruje k psovi. A ked sa bavime o vodcovi svorky, tak uz len take vodenie na voditku: Vodit ma clovek psa a nie pes cloveka, ako je to casto vidiet!
http://www.youtube.com/results?searc...be.e2uXpCOFo28

http://www.youtube.com/playlist?list...qoGd2RhLuF5LXz
Naposledy upravil erik555 : 24.07.13 at 15:16
1 0
kezeso kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník
známa má iný horší problém, vyšpiní sa jej do postele a to aj "na veľkú". Môj dojem - hlúpe plemeno, mali sme shi-tzu, nikdy to doma neurobil, vždy škriabal na dvere a pýtal sa.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

kopretinka
zjavne nechápeš psov.Pes sa netrestá,pes sa vychováva a cvičí a odmeňuje za dobre vykonaný povel.Pes berie za členov svorky toho,s kým žije.Ľutujem toho psa a vôbec sa nečudujem,že to robí.Možno to robí zo strachu. A ako vidím,ani si nečítala nič z tých debát,čo sú hore v tom linku.
naopak, súčasťou dobrej výchovy sú aj tresty za nesprávne vykonané veci, kľudne si to prejdi s nejakým kynológom. pes veľmi dobre chápe za čo je trestaný a za čo je odmeňovaný.
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Braňo
kopretinka
zjavne nechápeš psov.Pes sa netrestá,pes sa vychováva a cvičí a odmeňuje za dobre vykonaný povel.Pes berie za členov svorky toho,s kým žije.Ľutujem toho psa a vôbec sa nečudujem,že to robí.Možno to robí zo strachu. A ako vidím,ani si nečítala nič z tých debát,čo sú hore v tom linku.
naopak, súčasťou dobrej výchovy sú aj tresty za nesprávne vykonané veci, kľudne si to prejdi s nejakým kynológom. pes veľmi dobre chápe za čo je trestaný a za čo je odmeňovaný.
lenže je rozdiel trest a trest,väčšinou ľudia trestajú psa bitkou,alebo im vymáchajú čumák v moči.....to by som chcela vedieť,ako zadávateľka otázky trestala psa.
Naposledy upravil kopretinka : 24.07.13 at 14:00
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

kopretinka
zjavne nechápeš psov.Pes sa netrestá,pes sa vychováva a cvičí a odmeňuje za dobre vykonaný povel.Pes berie za členov svorky toho,s kým žije.Ľutujem toho psa a vôbec sa nečudujem,že to robí.Možno to robí zo strachu. A ako vidím,ani si nečítala nič z tých debát,čo sú hore v tom linku.
prosím ťa a kého - akých máš ty psov ?
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

bjuty smis
kopretinka
zjavne nechápeš psov.Pes sa netrestá,pes sa vychováva a cvičí a odmeňuje za dobre vykonaný povel.Pes berie za členov svorky toho,s kým žije.Ľutujem toho psa a vôbec sa nečudujem,že to robí.Možno to robí zo strachu. A ako vidím,ani si nečítala nič z tých debát,čo sú hore v tom linku.
prosím ťa a kého - akých máš ty psov ?
čo má spoločné rasa psa s jeho výchovou.základný výcvik je rovnaký,či je to gaučový povaľač alebo pes na stráženie alebo záchranár.
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať