Zavrieť

Porady

Prenesenie daňovej povinnosti

Dobrý den prajem chcela by som opýtať ked som od zahraničného dodávatela konkrétne nemecko dostala fa za službu a dole na faktúru je odvolávka na "prenesenie daňovej povinnosti pod článok 196 a článok 44 smernice 2006/112/ES" znamená ze mam dph z prijatej faktúry zaplatiť ja tu na slovensku ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, urobíš tzv. samozdanenie. Samozrejme, ak si platiteľom dph.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mertinkova super dakujem za odpoved a ešte by som chcela opytať tiže od zahraničnej firmy konkretne nemecká DKV mam fa za mýto to je bez dph a dole na faktúre nie je napísané nič čo s tým ? tiež samozdanenie ? alebo za myto sa dph neplati ?
    mertinkova a este k tomu pripájam ta firma tá DKV to je firma čo od nej máme tankovacie karty pre vodičov kamiónov, mám od nich faktúru za tankovanie na slovensku oni sú nemecká firma a tam je naša dph mozem ju uplatnit ?
    nika.sum faktury za PHM slovenske su urcite fakturovane pod IC DPH slovenskym, ja ju uplatnujem z DKV faktury a k nej pripnem vsetky blocky z tankovania
    nika.sum myto v nemecku je oslobodene od DPH, takze ani u nas nepodlieha samozdaneniu
      zbaliť

    Prenesenie daňovej povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.