Zavrieť

Porady

Može mi zamestnavateľ zmeniť pracovnú zmluvu z doby neurčitej na dobu určitú ?

Dobrý deň, pracujem u jedného zamestnávateľa od roku 2002. Momentálne som na rodičovskej dovolenke. Moje miesto bolo po mojom odchode na MD zrušené. Mám možnosť sa vrátiť na inú pozíciu, ale je to len na zastupovanie počas MD a RD. Chcem sa teda spýtať, či je možné aby sa moja zmluva zmenila týmto spôsobom na dobu určitú a či v prípade ak sa daná osoba vráti ( predpoklad je po 1 roku ) tak či mám ja automaticky koniec pracovného pomeru, bez nároku na odstupné aj keď vo firme pracujem cez 10 rokov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    áno, ale iba s tvojim súhlasom
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    simca333 A mám aj nejakú inú možnosť, ak by som miesto prijala, súhlasila so zastupovaním, ale proste neprišla o nárok na odstupné. Dá sa to nejak ošetriť ?
    terezamaria Pokiaľ podpíšeš dobu určitú, strácaš nárok na odstupné, pracovný pomer skončí Ti uplynutím doby uvedenej v zmluve...
    simca333 Ďakujem za odpovede. Takže asi moc na výber nemám. Buď prijmem dané miesto, s takouto podmienkou, alebo ostanem bez práce, ale s odstupným.
      zbaliť

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Zamestnávatelia si nemôžu robiť čo chcú, pokiaľ im nedáš súhlas svojím podpisom. Takže pokiaľ Ty nepodpíšeš pracovnú zmluvu na dobu určitú, pokiaľ si mala dobu neurčitú, nemôže byť platná.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak pre Teba nemá pôvodné miesto a nové nechceš prijať,pretože je na dobu určitú, zamestnáv. má možnosť dať výpoveď z rganiz. dôvodov., alebo PP skončíte dohodou z rovnakých dôvodov. Budeš mať nárok na odstupné. Ak ale budeš mať dobu určitú, PP skončí automaticky dobou určitou,(pokiaľ nedôjde k predlženiu, alebo k zmene PP na dobu neurčitú) nárok na odstupné nebudeš mať.

    Može mi zamestnavateľ zmeniť pracovnú zmluvu z doby neurčitej na dobu určitú ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.