Zavrieť

Porady

Môže živnostník fakturovať služby sro, ktorej je konateľom ?

Som živnostník a mám aj sro, rad by som svojej sro vyfakturoval činnosti, ktoré som pre ňu vykonal ako živnostník. Vie mi niekto poradiť , či to nie je v rozpore s nejakými predpismi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    prepinakos je offline (nepripojený) prepinakos

    prepinakos
    Nie je to v rozpore so žiadnym zákonom. Aj keby si mal 5 firiem v ktorých si konateľ a ešte by si bol aj SZČO tak z hľadiská zákoma medzi nimi môžu prebiehať samozrejme "košér" obchody.
    julysak No neviem či 5, keď zo zákona pýtajú pri registrácii SRO prehlásenie, že nie je neviem čo (ale možnože vlastník/spoluvlastník a nie konateľ ) vo viac ako 3 firmách
    marjankaj Milanko, veď kukni aj obchodný zákonník. Ak má iba čiastočný podiel, tak môže byť spoločníkom v toľkých SROčkach, v koľkých bude stíhať.
    § 105a
    (1) Spoločnosť s jedným spoločníkom nemôže byť jediným zakladateľom alebo jediným spoločníkom inej spoločnosti. Fyzická osoba môže byť jediným spoločníkom najviac v troch spoločnostiach.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Obchodný zákonník
    § 136
    Zákaz konkurencie

    (1) Pokiaľ zo spoločenskej zmluvy alebo stanov nevyplývajú ďalšie obmedzenia, konateľ nesmie:

    a) vo vlastnom mene alebo na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s podnikateľskou činnosťou spoločnosti,
    b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody spoločnosti,
    c) zúčastňovať sa na podnikaní inej spoločnosti ako spoločník s neobmedzeným ručením a
    d) vykonávať činnosť ako štatutárny orgán alebo člen štatutárneho alebo iného orgánu inej právnickej osoby s podobným predmetom podnikania, ibaže ide o právnickú osobu, na ktorej podnikaní sa zúčastňuje spoločnosť, v ktorej vykonáva pôsobnosť konateľa.

    (2) Porušenie odseku 1 má dôsledky ustanovené v § 65.

    (3) Spoločenská zmluva alebo stanovy môžu určiť, v akom rozsahu sa zákaz konkurencie vzťahuje aj na spoločníkov.

    Môže živnostník fakturovať služby sro, ktorej je konateľom ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.