Zavrieť

Porady

uplatnenie DPH na dodávku, ktorá bola zaradená skôr ako je dátum na tech. preukaze

Dobrý deň, mám malý problém, na ktorý som prišla až teraz. V decembri 2012 naša firma s.r.o. (platca DPH) kúpila dodávku. Zaradili sme ju od 01.01.2013 a hneď v januári sme si uplatňovali DPH na PHM. Problém je v tom, že som si všimla, že dodávka bola prepísaná na firmu až od 31.01.2013 - tento dátum je uvedený na technickom preukaze. Mala by som spraviť dodatočné podanie DPH a vrátiť sumu z PHM? Vopred ďakujem za akékoľvek reakcie.
5 komentárov     zbaliť
Pebbles a od decembra do 31.1.2013 bol vedený v TP kto? je od auta KZ alebo faktúra? ako bolo riešené vlastníctvo do dňa prepisu?
baculacik do 31.01 bol na TP predchádzajúci majiteľ auta čiže predávajúci. Auto sa kupovalo na zmluvu, nie faktúru. Vlastníctvo sa neriešilo nijako, auto sme prevzali od predávajúceho v deň podpisu zmluvy. V KZ je síce uvedené, že prepis sa mal urobiť do 10 dní, ale firma dodávku opravovala a to sa o dosť predĺžilo...
marjankaj A dokedy ju opravovala? Ako ste na nej mohli jazdiť a tankovať PHL? keď bola v oprave?
Milujem takéto otázky
baculacik zmluva sa podpisovala a dodávka prevzala 14.12. opravená už bola na konci decembra, ale ten prepis sa nechal na január po novom roku. Ja si tu nevymýšľam aj keď vám to nie je hneď jasné, možno sa zle vyjadrujem!
baculacik menili sa totiž nejaké súčiastky a prirábalo sa ťažné zariadenie, aby sa mohol k dodávke pripnúť návesný vozík.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Pebbles je offline (nepripojený) Pebbles

  Pebbles
  ak je to takéto zamotané, tak by som možno na ten čas urobila zmluvu o výpožičke, na základe ktorej sa auto používalo do dňa oficiálneho prepisu. Alebo nejakú zmluvu, na základe ktorej Vám firma, kt. predala auto dáva oprávnenie, na základe ktorého si uplatňujete PHM. Veď ak si vypožičiate auto z požičovne na základe zmluvy, taktiež odovzdáte auto s plnou nádržou a čo spotrebujete je váš náklad.... teda takto nejako by som špekulovala
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  baculacik to je dobrý nápad len sa bojím, že keby sme uzavreli túto zmluvu, nepochodím s odpismi, keďže som zaradila do používania od 01.01.2013. Myslíte, že keby sme v kúpnej zmluve dopísali, že vlastníkom dodávky sa stáva kupujúci v deň podpisu zmluvy, bolo by to v poriadku? Ďakujem však za radu!
  Pebbles Veď odpisovať auto ste začali od 1.1.2013? Ak aj dáte, že ste vlastníkom vozidla od 31.1.201 podľa techničáku, tak odpis za január je možné uplatniť... či sa mýlim? (dúfam, že nie )
  baculacik vlastne áno už asi moc premýšľam
    zbaliť

  uplatnenie DPH na dodávku, ktorá bola zaradená skôr ako je dátum na tech. preukaze

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.