Zavrieť

Porady

Prečo fotoaparat neukladá fotky do pamate?

Mám nový olympus sz 16 a neukladá mi fotky do pamate. Keď spustím kameru, tak to v pohode ide a neviem preco. Prosím poraďte. Díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Skontroluj si ci mas este dostatok volneho miesta na dalsie fotky.
    Ak mas pamat zaplnenu viacerymi videami,mozno uz nema priestor.

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    Do vstavanej/vnutornej pamate (43MB), alebo do SD karty?
    Snimky ukladas potvrdenim OK?
    "Chcete-li snímek uložit, na
    obrazovce kontroly snímku
    vyberte volbu [OK]"

    http://www.olympus.cz/site/rmt/media..._MANUAL_CS.pdf
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    daria215 Díky, ale mne to asi ani neodfotí. Podarila sa mi iba 1 fotka, aj to neviem ako. Neviete v čom moze byt chyba?
    erik555 "asi" neodfoti??? to ten snimok nie je na obrazovke?
    Ja s fotakmi nemam skusenosti, ale nejake technicke zmyslanie mam. Ani navod (manual), ako sa ma fotit, nepomaha?!?!
    daria215 snimok je vidiet cez display, ale mi to necvakne, ako ked sa foti. Teraz neviem, ci tam je nieco zle nastavené, alebo co. Keď sa dám prehliadat fotky, tak mi tam napise /ziadna fotka/. Ale ked kamerujem, to tam ulozene je. Manual mam naštudovany.
    erik555 a ten snimok, ktory je uz na obrazovke ulozis?
    Nikto z nas nemoze vediet, co presne robis...
    Inak manual od strany 8
    daria215 nie, to sa mi nedá uložiť. na sd karte mi ukazuje žiadne snímky.
    erik555 takze sa ti na obrazovke so snimkom neobjavi "OK/Beauty Fix"??? Tak ako je to v tom manualy zobrazene? Ja neviem, ale prestuduj si este raz poriadne od strany 8 toho manualu v elektronickej podobe, co som dal link. Taketo dopisovanie a patranie, co robis a co nerobis, nema zmysel....
    erik555 4
    Namáčknutím tlačítka spouště zaostřete.
    ●Pokud rámeček AF blikáčerveně, fotoaparát nemohl zaostřit. Zkuste se provést zaostření znovu.

    5
    Chcete-li pořídit snímek, jemně stiskněte tlačítko spouště až na doraz, přičemž dbejte na to,abyste s fotoaparátem netřásli.
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Každý digifoťák má defaultne nastavené, aby sa to ukladalo do internej pamäte (do pamäte foťáku!). Toto sa musí v Nastaveniach foťáka zmeniť na externú pamäť (kartu)! Inak to bude "fotiť", ale nebude ukladať, lebo nemá kam!

    erik555 správne naznačil - stlačenie "spúšte" cca do polovice = autozaostrenie. Potom, ak sa zmení farba zaostrovacieho rámčeka, DOTLAČIŤ spúšť až na doraz! (nie pustiť a znova na doraz = rozostrenie obrazu, lebo zaostrovanie sa zrušilo).

    Pokiaľ je nastavená externá pamäť na ukladanie a je dostatok miesta - foťák väčšinou nežiada potvrdenie uloženia (môžu byť rozdiely podľa typu a značka digifoťáku - Kodak nežiada).

    Prečo fotoaparat neukladá fotky do pamate?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.