Zavrieť

Porady

Pozical som naradie, znamy sa zatajuje

Ahojte,

pozicial som jednemu znamemu (pomahal mi pri rekonstrukcii, poznam ho relativne dlho) 2-3 mesiace stare naradie: krizovy laser, priklepovu vrtacku (obe modre Bosh) a prislusenstvo (stativ, montaznu tyc, sadu vrtakov a sekacov). celkovo ma to stalo min. 400€.

Od piatku sa chcem s nim skontaktovat, avsak nejavi moc zaujem o komunikaciu. odoslal som mu 2 sms, ktore boli dorucene. dovolat sa mu mi nepodarilo. v nedelu som bol priamo unho doma, nasiel som len jeho mamu a nechal odkaz, na co mi napisal sms, ze naradie ma u kamarata a ten je na vychode.

v pondelok mal zas vymyslenu storku, ze este sa nevratil kamarat z vychodu a ma vypnuty telefon. vie, ze mi prisiel kamarat z CR pomoct a teda ze naradie surne potrebujem, ale nekomunikuje.

cislo, z ktoreho mi pisal (pravdepodobne jeho mami) ma nedviha, neodpisuje na sms.

Mozem podat za taketo spravaie trestne oznamenie na tohoto cloveka? je vobec sanca vymoct spat moj majetok? sused videl, ako som mu naradie poziciaval. okrem toho mam dalsieho svedka, ktory mal pozicany krizovy laser den po tom, ako som to pozicial jemu (v stvrtok som mu pozicial naradie a prislusenstvo, v piatok sa mi ozval kamarat ze si potrebuje odmerat vysky a isiel po ten laser, v sobotu rano si ho bral od kamarata este).

tento clovek nie je zamestnany, robi len na cierno. co sa da robit okrem moznosti fyzickych utokov? priorita je ziskat spat naradie, alebo aspon peniaze.
Naposledy upravil Dav : 31.07.13 at 08:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pildo preco to nie je mozne riesit trestopravnym sporom? neda sa to riesit ako trestny cin podvodu?

    inak napadlo ma, ze vlasti dost vela pozemkov. je mozne, aby mu sud/exekutor siahol aj na takyto majetok, kedze oficialny prijem nema?

    volal som akurat s kamaratom pravnikom, idem mu zatial poslat neoficialny odkaz /bud necham odkaz jeho mame, alebo list do schranky/. ak do piatka nezareaguje, tak idem na policiu podat trestne oznamenie a podpisat plnu moc pravnikovy...
    buchač Nie - nedá sa .
    Nejde o podvod , ide o nevrátenie požičaných nástrojov.

    Čo povedal kamarát právnik ???
    Asi nič moc , čo ?

    Exekútora nerieš ...nemá význam zatiaľ ....

    Neoficiálny odkaz ?
    To Ti poradil právnik - kamarát ...?
    Nuž pekne krásne napíš výzvu na vrátenie uvedených vecí a podaj na pošte - DOPORUČENE !
    Žiadne odkazy cez schránku alebo mamu ...
    pildo ide podla mna o podvod: ked si chces nieco poziciat na par dni a nemas umysel vratit to, je to imho trestny cin podvodu:

    § 221
    Podvod

    (1) Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

    on ma jednoznacne uviedol do omylu, kedze naradie mi nevratil tak, ako mi slubil a pravdepodobne ani nema v plane ho vratit (kedze dobre vie, ze mi sem prisiel pomahat az z Ciech kamarat, teda mi este aj sposobil skodu).

    dalsia vec je, ze naradie mam v majetku firmy, cim mi rovnako brani vykonava podnikatelsku cinost.

    s kamaratom - pravnikom som zatial len telefonoval. pytal sa ma, ci mam svedkov alebo zmluvu (svedkov mam, papier nemam).

    hovoril presne ze napisat vyzvu na vratenie veci a podat na poste, aby bol papier o doruceni a ze mam prist k nemu. zatial som to riesil tak, ze som tipka informoval, ze ak to nevrati, bude sa to riesit aj trestnopravne, aj obcianskopravne.

    takze postup je taky, ze zajtra do 12hod ma cas vratit to, co nepredpokladam, ze to urobi. potom idem na policiu podat trestne oznamenie a vecer pojdem za tym pravnikom, podpisat mu plnu moc.

    hovoril cosi, ze by sa mal dat vydat aj sudny prikaz na vratenie veci, co predpokladam neurobi. tipujem, ze tie veci uz asi ani nebude mat a predal ich niekde.

    ja som sa pravnika pytal, ci je mozne po tom, ako mi nevrati veci riesit ho exekuciou. pokial viem, oficialne prijmy nema, ale podedil kopec pozemkov, vratane stavebnych parciel. tak som sa ho pytal, ci v takomto pripade (nema prijem, ale vlastny pozemky) je mozne dozadovat sa nahrady skody exekuciou jeho pozemkov., vravel ze by to nemal byt problem, len sa tu bude tahat.

    inak ked to mam v majetku firmy, mozem od neho pozadovat aj nahradu skody, ktoru mi sposobil? uz len to, ze byt, kde mam prevadzku firmy nemozem dokoncit a musim nan platit hypoteku mi sposobuje skody. nehovorim o tom, ze teraz nemozem vykonavat pripadne zakazky, kde by som potreboval naradie (par dni uz mam zapisane aj drobne stavebne cinosti na srocke).
      zbaliť

    Pozical som naradie, znamy sa zatajuje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.