Zavrieť

Porady

Prechod zo spôsobu A účtovania zásob na spôsob B.

Prebrala som účtovníctvo po predchádzajúcej účtovníčke už po spracovaní I.Q. ktorá účtovala zásoby spôsobom A, ale nemám od nej skladovú evidenciu. Robí mi problém nadviazať v účtovaní na jej spôsob. Účtovníctvo som nahodila od začiatku roka podľa nej aby mi sedeli všetky obraty aj čo sa týka účtovania zásob. Tak rozmýšľam, ak by som vo svojom účtovníctve vystornovala jej účtovné operácie týkajúce sa účtovania zásob z I.Q a upravila spôsob účtovania na spôsob B čím by som vlastne zmenila spôsob účtovania od začiatku roka, bolo by to v súlade so zákonom, keďže rozhodnutie vzniklo v II. Q.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Doterajšie vedenie spôsobom A bolo povinnosťou zo zákona - voči povinnosti auditu ? Či dobrovľnou iniciatívou majiteľa a účtovníčky, zakotvenou v internej smernici ? Ak dobrovoľnou, tak by sa dalo prerobiť celé účto od začiatku, aby po spôsobe A nezostala žiadna stopa - že sa v priebehu roka menilo. Lebo meniť to, je zo ZoÚ zakázané. Aj účto, aj internú smernicu. Ak vystornuješ všetky faktúry s účtovaním 111,131+343/321, tak, že zostanú stopy .... aj všetky príjemky 112/111 a 132/131 a nahradíš 501,504+343/321 .... a ešte aj storno odbytu 504/132 .... ako to zdôvodníš v poznámkach k závierke ? Podpíše to majiteľ ? Skladovú evidenciu musíš rekonštruovať aj u spôsobu B, takmer ako u A, čo je asi ľahšie, ako stornovať. Ak Ti to nesedí, tak nemáš účtované všetky príjemky a výdajky za 1 Q. Ak ich zaúčtuješ tak, ako ich treba zapísať do skladovej evidencie B, tak budeš mať v poriadku aj spôsob A. Ak predchádzajúca účtovníčka dostala za 1 Q zaplatené, tak tlačené vstupy a výstupy skladovej evidencie musí odovzdať. Inak žaloba a poškodenie mena .... žiadna sranda ...
    Ester plus Ďakujem za názor. Spôsob A bol len vlastnou iniciatívou predchádzajúcej účtovníčky. Ale keďže mi odovzdala hlavnú knihu s obratmi a tá mi po nahodení sedí asi by bolo fakt okaté to stornovať a meniť v priebehu roka.

    Prechod zo spôsobu A účtovania zásob na spôsob B.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.