Zavrieť

Porady

Zmluva o dielo a ochrana zhotoviteľa

Ochrane spotrebiteľa sa venujú snáď všetky médiá. Všade sa dočítate, ako vypovedať zmluvu o dielo, ako reklamovať dielo atď. Ale o ochrane zhotoviteľa, jeho právach, som sa zatiaľ nedočítal vlastne nikde. Pritom sa z vlastnej bohatej skúsenosti stretávam čoraz častejšie so špekulatívnym chovaním na strane odberateľa - objednávateľa, najmä medzi podnikateľmi. Ale aj bežní spotrebitelia sa v tomto smere rýchlo učia. Vie niekto poradiť, dať linky, alebo je niekto ochotný tu diskutovať o ochrane zhotoviteľa pred "chytrým" odberateľom?
3 komentárov     zbaliť
petereak existuje písomná zmluva ?
petereak v čom spočíva to špekulatívne správanie objednávateľa ?
dilight písomná zmluva povedzme existuje. Počas realizácie nie sú žiadne námietky, ale keď je všetko hotové, tak začnú námietky typu: táto medzera je prečo 3 mm a nie 2 mm, predstavoval som si to ináč, podľa mňa tento detail nemal byť takto, ale takto, je to celé nepoužiteľné atď. Suma sumárum tieto námietky smerujú k požadovaniu zľavy na úrovni 30-50%, ale až keď je všetko hotové funkčné a dielo sa samozrejme používa na daný účel bez obmedzení.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zmluva o dielo a ochrana zhotoviteľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.