Zavrieť

Porady

Ako treba vykonať autorizáciu na podanie žiadosti o vrátenie DPH z iných šátov EÚ?

Vybavujem ZEP .ZEP bude na mňa ako na zamestnankyňu firmy.Máme už dohodu s DÚ o elektronickom doručovaní písomností uzatvorenú podľa § 13 ods. 5 zákona č. 563/2009 Z.z. Doručujeme súhrnný výkaz a všetky dokumenty len elektronicky, ale bez ZEP. Chcem sa opýtať, že ako sa vykoná autorizácia na podanie žiadosti o vrátenie DPH je to niekde na portály drsr.sk? Chcem sa ešte opýtať či potrebujem nejaké splnomocnenie od konateľa firmy, keď ja budem podpisovať dokumenty na DÚ mojim ZEP certifikátom ? Ďakujem.
Naposledy upravil miruka : 03.08.13 at 15:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    žiadosť o vrátenie DPH sa podávať nemusí, ak nárok na jej vrátenie vyplýva zo zákona.
    Ak treba požiadať o vrátenie z iného dôvodu (napr. po podaní dodatočného DP DPH), tak žiadaš listom, nie elektronicky.
    miruka Ďakujem. Ja som sa ale zle vyjadrila v mojej otázke. Ja som totiž myslela, že keď žiadam o vrátenie DPH z iných členských štátov EÚ. Dočítala som sa, že keď je ZEP na mňa, tak kvôli podávaniu dokumentov na DÚ podpisovaných mojim ZEP-om potrebujem mať na DÚ splnomocnenie od nášho konateľa a nepotrebujem žiadnu dodatočnú autorizáciu.
    KEJKA to áno, to je tiež ten iný dôvod. AK podpisuješ ty svojim ZEPom, musíš mať splnomocnenie.

    Ako treba vykonať autorizáciu na podanie žiadosti o vrátenie DPH z iných šátov EÚ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.