Zavrieť

Porady

Inštalácia wifi tlačiarne

Dobrý deň. Potrebujem poradiť. Mám multifunkčnú tlačiareň Samsung SCX-3405W a na notebooku windows 8. Na starom PC mám internet cez wifi router. Ako mám prosím Vás naištalovať tlačiareň do notebooku tak aby som ju nemusela napájať cez kábel, ale aby šla cez wifi. ďakujem.
a02sk Potrebuješ softvér na spárovanie tlačiarne a notebooku aby dokázali správne komunikovať.
Dám ti naň odkaz, mal by fungovať.
Easy Wireless Setup (http://www.samsung.com/sk/support/mo.../SEE-downloads)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    (A)
    ak máš wifi pripojenie tlačiarne na starom PC, potom už raz muselo byť urobené:
    (A1) na tlačiarni
    - nastavenie wifi pripojenie tlačiarne k routeru (v routeri ste asi nič nenastavovali, ak áno, treba to sem napísať)
    (A2) v PC:
    - inštalovanie ovládačov a pomocného softvéru pre skener, fax....
    - pri inštalácii bolo zvolené wifi pripojenie

    (B)
    pri notebooku s win8 zopakuj inštaláciu:
    (B1)
    - pripoj káblom tlačiareň a zapni ju
    možno si win8 nájde na internete aj sám ovládače a ovládací softvér a nainštaluje ich, pri inštalácii zvoľ wifi pripojenie
    reštartuj a odlož kábel

    ak nie, vypni tlačiareň a reštartuj notebook ->
    (B2)
    - tlačiareň pripojenú káblom nezapínaj !!! - sprievodca inštaláciou ťa vyzve, keď bude chcieť aby si ju zapla
    - vlož CD dodané k tlačiarni do notebooku a uvidíš, či vôbec začne inštalácia
    ak áno:
    - z CD nainštaluj ovládače a ovládací softvér
    - pri inštalácii zvoľ wifi pripojenie
    - po inštalácii reštartuj -> kábel a CD môžeš odložiť

    Ak sa inštalácia nespustí, na CD asi nie sú ovládače s ktorými by win8 vedel pracovať, asi ti aj vypíše chybovú hlášku ->
    choď na stránku výrobcu (odkaz dal vyššie "a02sk) a pre svoju tlačiareň stiahni nový softvér aj ovládače pre win8 a nainštaluj ovládače a pri inštalácii pomocného softvéru by ťa malo vyzvať na zapnutie tlačiarne.
    Ak by ťa nevyzvalo, po inštalácii to urob sama a malo by to fungovať.
    Naposledy upravil kamowski : 05.08.13 at 19:57
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miska31 dík, stlačila som aj na routri aj na tlačiarni, len mi to bliká chvílu a potom zhasne, vôbec to nejde.
    erik555 podla navodu (manualu) si instalovala?
    miska31 áno, stiahla som si ich manuál z ich stránky. Raz som to skúšala robiť po poobediach týždeň!Ten manuál nemá ani hlavu ani pätu, alebo tomu totálne nechápem. Cez kábel mi ide v pohode, len na wifi sa mi to nedarí. Potrebujem krok za krokom na čo mám klikať.. prosím o radu, lebo takto si musím prenášať bud tlačiareň alebo stolík po celej izbe. ďakujem
    erik555 takze si si sadla k notebooku a isla podla tohto navodu?
    http://downloadcenter.samsung.com/co...l/BABCIGEH.htm

    http://downloadcenter.samsung.com/co...t_advanced.htm
      zbaliť

    a02sk je offline (nepripojený) a02sk

    a02sk
    Dám ti odkaz na softvér ktorý by to mal umožniť prepojit cez Wifi bez problémov. Stiahni si Easy Wireless Setup...Easy Wireless Setup

    Na stránke čo ti vyskočí z odkazu klikni vľavo na software...
    p1.jpg  

    Inštalácia wifi tlačiarne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.