Zavrieť

Porady

Čo sa môže stať, ak neuhradím požadovanú sumu za odfláknuté stavebné práce?

V zmysle mojich príspevkov v témach:
http://www.porada.sk/t219952-p15-kup...ml#post2391090
a
http://www.porada.sk/t220998-poskode...ml#post2386410
sme s manželkou rozhodnutí fime nevyplatiť plnú sumu ako obdržíme na faktúre.
Pýtam sa, či mám pravo požadovať úpravu sumy vzhladom na odflaknuté prace a rozne poškodenia, pričom objavujem dalšie, ktore zdokumentujem. V prípade sporu oslovím pravdepodobne TV Markízu za účelom medializácie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Pri problémoch s kvalitou by som nezaplatil vôbec nič do odstránenia poslednej závady. Inak Ti ostane len problém a nezáujem dodávateľa - veď ak dostane zaplatené za to, čo je v poriadku, tak náklady na odstránenie problému môžu byť vyššie ako to čo bude potom inkasovať a nebude to chcieť opraviť. Ibaže by si sa zmluvne zaviazal, že budeš platiť aj za zle vykonanú prácu, to ale nepredpokladám.
    duves Vdaka

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Samozrejme že áno. Treba spísať všetky nedostatky ešte pred platbou,vykonzultovať to s dodávateľom ak nebude zdielnýa pohroziť, že ak neuznajú reklamácie, budeš postupovať inak. (TV.....
    duves vdaka

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Však budeš podpisovať nejaký preberací protokol, či nie? Ak sú závady a poškodenia, mali by byť v protokole uvedené a malo by sa to odzrkadliť aj na nižšej sume na faktúre - na primeranej zľave z dohodnutej ceny, pokiaľ netrváš na odstránení závad (ja by som trvala, ja by som nekvalitnú prácu neprevzala).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    duves My sme už na nervy s manželkou, začínali sme 8.jula a dnes je 5.augusta a dnesom si musel vziat 14.dneň dovolenky. Bol tu vodar, čo opravoval skrinku. Pytal som sa ho na nazor koli tej prasknutej obkladačke za misou wc a tiež bol prekvapeny. Uťahoval wc misu, vraj to prasklo asi koli tomu, že to nebolo dobre utiahnute.
    luja5 Verím Ti, že ste na nervy. Ja mám podobnú tortúru za sebou, len s kuchyňou, chodbou a WC. Z jedného mesiaca boli viac ako tri mesiace, časť našej rodiny bola zatiaľ u mojich rodičov, časť u našich dobrých susedov, variť deťom sa doma nedalo ... Ale stálo mi to za moje nervy, za trvanie si na svojom, aby vymenili poškodené, prerobili zle urobené. Čo všetko - to je na celú story, ani by sa veriť nechcelo, stačí spomenúť zle dané nové kachličky, ktoré museli strhnúť a dávať kompletne všetko nanovo. Ale mala som zmluvu tak, že zálohy som dávala postupne len na materiál (prípadne sme kupovali spolu) a za jednotlivé práce som platila až po ich ukončení a prevzatí. Posledné WC nakoniec ani nedokončili, lebo neboli schopní dodržať už x-tý termín, odmietla som im dať ďalší termín a išlo už len o veci, ktoré som si povedala, že si dokážem dokončiť aj sama, keď to podstatné už "majstri" urobili. Tak som písomne oznámila dodávateľovi, že pre nesplnenie podmienok odstupujem od pokračovania prác a nedoplatím. Dosť slušne som na tom WC zarobila, lebo dodávateľ sa mi spätne ani neozval. Asi bol rád, že ma má z krku.
    Dnes som rada, že som to s nervami vydržala, lebo sa pozerám na peknú a dobre urobenú kuchynskú linku, na pekne urobené kachličky, na WC podľa mojich predstáv... Mňa by zľava z ceny nijako neuspokojovala, lebo už dávno by som zabudla, koľko som vlastne ušetrila, ale tú nekvalitu by som mala denno-denne na očiach.
    duves Predychavam, dali nam zlavu vo výške 40,-€, slovom štyridsať EUR! Už som poslal mail s nafotenymi zavadami a navrhom, že zavolam inu firmu a požiadam ju o vykonanie cenovej ponuky na odstranenie závad. Cenova ponuka bude zlava.
    Pozeral som faktury za material, napr. si naučtovali 4 kartuše bieleho silikonu a vyfakturovali silikovanie na 15 bm. Tak fakt neviem, kde mi tam natlačili 4 kartuše silikonu.
      zbaliť

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    My sme mali zle urobenú pec s krbovou vložkou a vzduchotechnikou, zaplatili sme len za materiál a pri preberaní diela sme do zápisnice uviedli výhrady a záver, že nezaplatíme plnú sumu za práce vzhľadom na uvedené. Vykonávateľ bol dosť hrubý, vyhrážal sa súdmi a nechcel sa baviť o odstránení vady. Nedali sme sa zastrašiť a nič nezmohol. Vady síce neodstránil, ale peniaze nedostal a na súd nás nedal, lebo zistil, že by mu nedali za pravdu. Treba vždy spísať zmluvu o dielo a preberací protokol. Dá sa lepšie brániť, než keď je to iba per huba. :-)

    Čo sa môže stať, ak neuhradím požadovanú sumu za odfláknuté stavebné práce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.