Zavrieť

Porady

zrážka zo mzdy za stravné lístky

Prosím o radu skúsenejších - robím to správne, keď zrážku za SL, ktoré majú zamestnanci platiť z čistej mzdy dám v programe (záložka čistá mzda,
nezdaniteľné náhrady s mínusom?) - tým pádom sa to odráta zamestnancovi z čistej mzdy. Je to OK?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    luluhaha
    Prosím o radu skúsenejších - robím to správne, keď zrážku za SL, ktoré majú zamestnanci platiť z čistej mzdy dám v programe (záložka čistá mzda,
    nezdaniteľné náhrady s mínusom?) - tým pádom sa to odráta zamestnancovi z čistej mzdy. Je to OK?
    Zrážky robíme z ČM.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    luluhaha
    Ale do ktorého okienka to dáš, prosím Ťa????
    Prakticky Ti neporadím, lebo nerobím v Pohode. Skús urobiť takto výpočet a potom odkontroluj a uvidíš, či je to správne.

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    A čo suma ktorá je platená zo SF na stravné lístky - má byť na výplatnej páske, alebo nie???

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    luluhaha
    A čo suma ktorá je platená zo SF na stravné lístky - má byť na výplatnej páske, alebo nie???
    Nie, to sa na páske neuvádza, rovnako ani suma, ktorou prispieva na stravné zamestnávateľ.

    V podstate ani tá suma, čo platí zamestnanec by na páske uvedená nebola, keby za lístky platil v hotovosti. Je to tam len preto, lebo je to zrážka z čistej mzdy.
    ja to do výplatnej pásky dávam, v personalistike , v karte zamestnanca sa dajú v spodnej časti nahrať zrážky zo mzdy a ja ich tam každý mesiac nahrám podľa skutočného odberu pred spracovaním miezd a ono sa to potom na výplatnej páske zobrazí.Bola a je to aj pômôcka pre mňa, lebo keď si dám potom vytlačiť prehľad o zrážkach mám to rýchle a presne.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    luluhaha
    Prosím o radu skúsenejších - robím to správne, keď zrážku za SL, ktoré majú zamestnanci platiť z čistej mzdy dám v programe (záložka čistá mzda,
    nezdaniteľné náhrady s mínusom?) - tým pádom sa to odráta zamestnancovi z čistej mzdy. Je to OK?
    My máme nastavené v Globálnom nastavení - Mzdy1 - Nezdaniteľné náhrady (a v tom okienku dopísané Stravné lístky). A keď máš výplatnú pásku (list), tak už len mínusom nahodíš do kolónky Stravné lístky čiastku, ktorú zrážaš zamestnancovi.

    zrážka zo mzdy za stravné lístky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.