Zavrieť

Porady

Je možné dať zmluvu na dobu určitú na dobu 5 rokov? ako to upravuje zákon? v septembri 2011 zamestnávateľ so mnou uzatvoril zmluvu do roku 2015.

V roku 2011 v septembri zamestnávateľ so mnou uzatvoril pracovnú zmluvu. Hneď mi dal pracovnú zmluvu na dobú určitú do roku 2015. je platná takáto zmluva? Pytam sa preto lebo mi bolo povedané že v tomto roku už nebolo možné uzatvoriť zmluvu na dobu určitú dlhšiu ako jeden rok . Je
​ takáto zmluva platná ? Prosím poradte mi. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    od 1.9.2011 bolo platne taketo znenie

    § 48
    Pracovný pomer na určitú dobu


    (1) Pracovný pomer je dohodnutý na neurčitý čas, ak nebola v pracovnej zmluve výslovne určená doba jeho trvania alebo ak v pracovnej zmluve alebo pri jej zmene neboli splnené zákonné podmienky na uzatvorenie pracovného pomeru na určitú dobu. Pracovný pomer je uzatvorený na neurčitý čas aj vtedy, ak pracovný pomer na určitú dobu nebol dohodnutý písomne.

    (2) Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť najdlhšie na tri roky. Pracovný pomer na určitú dobu možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v rámci troch rokov najviac trikrát.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Adka1111 čo mam teda robiť mam na to upozorniť zamestnávateľa? ako mam postupovať
    avalik mne z toho vyplyva, ze tvoja zmluva je na dobu neurcitu
    Adka1111 no ano je dobu určitu ale zmluva bola urobená nad rámec zákona.nembol dodržaný §48 ods.2 čiže mala by som pracovať do 3 rokov od podpísania zmluvy. ak zamestnávatel s tým nič neurobí tak sa nemusím báť a automatický sa zmluva po troch zmení na dobu neurčitu. oni si to totiž nevšimli aku mi urobili zmluvu
    kopretinka to je ich problém,ty ich neupozorňuj,máš dobu neurčitú....
      zbaliť

    Je možné dať zmluvu na dobu určitú na dobu 5 rokov? ako to upravuje zákon? v septembri 2011 zamestnávateľ so mnou uzatvoril zmluvu do roku 2015.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.