Zavrieť

Porady

Dedicstvo a vub flexi plus

Dobry den. Mam jednu otazku. Nakolko mi zomrel otec a v dedickom konani sme dostali plusy tak aj minusy. Jedna sa o to ze otec mal vo vub kreditnu kartu flexi plus a precerpane okolo 700€. V banke mi povedali ze ak dlh nezaplatim nic sa nedeje nakolko im pravne oddelenie povedalo tuto skutocost. Bolo by to celkom fajn ale je mi to podozrive ze banka si poziadala v dedickom konani o vyplatenie a teraz po dedickom mi povedia ze to nemusim zaplatit. Neviete mi poradit ako to vlastne je? Dakujem za reakci.
Naposledy upravil babinec64 : 07.08.13 at 14:42
8 komentárov     zbaliť
marjankaj Ako prebehlo dedičské konanie? ???
babinec64 Ako ze ako prebehlo?
marjankaj Už bolo prejednanie dedičstva? Prijala si dedičstvo? Čo bolo prejednávané? Aký majetok?
babinec64 V rozhodnuti je napisane ze ma klasicky ucet s plusovym zostatkom a flexi plus s minusovym zostatkom.
marjankaj Aké sú zostatky na tých účtoch?
avalik nemal k tej kreditnej karte poistenie? a banka si uplatni pohladavku u poistovne?
duves myslim, že karty nemaju možnosť poistenia splacania dlhu pri umrtí hlavneho dlžníka
avalik duves, http://www.vub.sk/osobne-financie/by...istenie-uveru/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Každý dedič zodpovedá za dlhy poručiteľa do výšky dedičského podielu.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    babinec64 Sice to je to mi je jasne ale trocha po lopate. Mam to zaplatit?
    marjankaj Koľko si zdedila ty?
    Koľko bolo dedičov?
    misoft Pokiaľ už prebehlo dedičské konanie, mala byť plusová hodnota na účte zarátaná do dedičstva a mínusovú mohla v dedičskom banka žiadať vyplatiť - vstúpiť do dedičského ako veriteľ. Tým by sa to možno vyrovnalo (preto tá poznámka právneho oddelenia - možno jednotlivé sumy na účtoch anulovali - resp. vyrovnali medzi účtami). Ak by však prihlásili plusový vklad do dedičského - delilo by sa to medzi dedičov, zároveň by sa však musel deliť medzi dedičov i ten dlh!
    duves ak ťa vyzvú, zaplať. VUB mala prihlasiť pohladavku do dedičskeho konania.
    marjankaj A prečo by mala platiť viac ako zdedila?
      zbaliť

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    V prípade plnej invalidity a smrti držiteľa flexikarty uhradí poisťovňa celú nesplatenú časť jeho záväzku vo VÚB banke.

    http://www.vub.sk/osobne-financie/by...istenie-uveru/

    Dedicstvo a vub flexi plus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.