Zavrieť

Porady

Ake su rizika pre zamestnanca, ktory pracuje pocas neplateneho volna v inej spolocnosti?

Zamestnavatel ma poziadal aby som si vzal dva mesiace neplateneho volna a pocas tych dvoch mesiacov bol zamestnancom v inej institucii, ktoru mi odporuca. Dovod: usetrit moje dva mesacne prijmy, ktore by neplatil on ale druhy zamestnavatel. Je to institucia s ktorou spolupracujeme na spolocnom projekte.
Prosim o radu, ake nasledky moze priniest tato zmena pre mna ako zamestnanca. Myslim tym: kratenie dovolenky, vybavovanie v soc. a zdravotnej poistovni a ine o ktorych ani netusim.
Dakujem za pomoc.
G
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    To ako v tej druhej inštitúcii by si pracovala na dohodu, alebo ako? Lebo potom by sa muselo všetko SP i ZP nahlásiť - veď nový zamestnávateľ. A potom z ročným vyúčtovaním daní a odvodov?
    Podľa toho, ako píšeš - neplatené voľno v práci = samoplatca v SP i ZP, alebo zmluva u nového zamestnávateľa a prihlásenie a opätovné odhlásenie a u pôvodného po dvoch mesiacoch tá istá procedúra.
    Gajaheli V druhej institucii by som mal pracovat v PP na dobu urcitu. Len od dnes to vyzera tak, ze to budu 4 mesiace a nie 2. Neviem ktora institucia mi bude robit rocne vyuctovanie :-( ked pocas neplateneho volna budem zamestnany v druhej instit. 4 mesiace a na povodne pracovne miesto sa vratim v novom roku 1.1. 2014
    ivka70 Rocne zuctovanie ti robi posledny zamestnavatel v roku, cize ten, u koho budes zamestnany v decembri. v podstate to moze byt hociktory z tych 2, ktoreho o to poziadas.

    Ak neplatene volno bude trvat 4 mesiace, tak sa ti uz rocna dovolenka bude kratit.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Rizika v podstate ziadne.
    Ak v den zaciatku neplatene volna zacne u ineho zamestavatela PP, tak sam nemusi urobit nic, kedze bude mat ZP z ineho zamestnania a nebude jeho ZP prerusene.
    Poistenie v SP povinne nie je, ale tam to bude fungovat rovnako.
    Vsetky odhlasenia, prihlasenia a prerusenia zabezpecia zamestnavatelia.

    Podstatne je nemat ziadny den bez zdravotneho poistenia, teda nacasovat zmluvu a NP tak, aby prechadzali jedna do druhej.

    Dovolenka by bola kratena u prveho zam. v pripade, ze by pocet dni neplateneho volna + povet dni PN prekrocil v roku 100 dni *to za 2 mesiace neprekroci), cize dovolenka by kratena asi nebola.
    Problem s pripadnymi nemocenskymi davkami asi tiez nevznikne, kedze by ina praca netrvala viac ako 90 dni.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gajaheli Mozem cerpat dovolenku na ktoru mam narok u svojho zamestnavatela pocas neplateneho volna, ak budem pracovat v tom case u ineho zamestnavatela?
    Tweety Nie. AK máš u zamestnávateľa NV, nemôžeš zároveň aj čerpať D.
    ivka70 Ale mozes cerpat dovolenku a pracovat u niekoho ineho zamestnavatela, lenze to asi neriesi situaciu, ze tvoj sucasny zamestnavatel chce setrit peniaze .....
      zbaliť

    Ake su rizika pre zamestnanca, ktory pracuje pocas neplateneho volna v inej spolocnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.