Zavrieť

Porady

Paragraf 7a DPH - podať DP DPH ?

Prosím vás o upresnenie, lebo stále mám v tejto problematike chaos. S.r.o. - neplatiteľ DPH sa registrovala podľa paragrafu 7a, pretože dodala služby do ČR. Má pridelené IČ DPH. Potrebujem poradiť, ak:
1. prijme službu z ČR - vzdelávací seminár - doklad je len paragon, kde je vyčíslená jedna suma zahŕňajúca ubytovanie, stravovanie, prednášky. Miesto dodania je ČR - tam bude seminár. Firma fakturuje vrátane českej DPH. Mám povinnosť podať DP k DPH ?
2. Počas pracovnej cesty uskutoční neplatiteľ drobné nákupy v ČR, všetko len paragóny resp. PPD, t.j. suma neprekračuje limit, :
a) od neplatiteľa DPH v ČR
b) od platiteľa DPH v ČR - suma vrátane dph, bez rozpisu na základ dane a daň
Čo s tým??? Podávať DP k DPH z týchto nákupov, platiť daň či nie?
Ďakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    doplním odpoved svojho predchodcu.
    ako tovar je to chápané vtedy, ak objednáš pod ičDPH a nakúpiš bez českej DPH (alebo inej EU DPH). Tým pádom musíš podať DP DPH na Slovenslu a zaplatiť slov. DPH.
    Kedže máš ičDPH podľa §7a, povinne riešiš iba služby nakúpené z EU.
    Pri tovare sa môžeš rozhodnúť.
    Nakúpený tovar (ktorý kupuješ s CZ DPH) - sleduješ hranicu cca 13900 EUR za kalendárny rok.
    A posledné - áno sleduješ hranicu pre refundáciu českej DPH pri nákupoch v Česku, ale iba ak nie sú vyúčtované v cesťákoch.
    Leila ďakujem pekne za odpoveď

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Pre bod 1. - ide o službu poddľa § 16/3, miesto dodania je ČR, podľa § 69/2 nesamozdaňuješ, teda aj českú DPH účtuješ na 518, ako aj služby. 2a - niet čo riešiť, nákup účtuješ ako od neregistrovaného v SR. 2b - ak máš registráciu iba podľa 7a, tak materiálový nákup do nákladov aj s českou DPH.Z týchto prípadov nemáš povinnosť podávať daňové priznanie na DPH. Ani platiť ďalšiu DPH Iba služby, ktorých miesto dodania by bolo SR sa samozdaňujú, ale také asi v nákupoch nemáš.
    Leila Super, veľmi pekne ďakujem, takto to aj robím. Napíšeš mi prosím kedy je to už chápané ako tovar? Po prekročení tej hranice? A ešte ak účtujem českú DPH do nákladov, mám si sledovať hranicu na refundáciu? Vopred ďakujem.

    Paragraf 7a DPH - podať DP DPH ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.