Zavrieť

Porady

Ako podať výpoveď aby zamestnanec dostal odstupné/odchodné

Dobrý deň,

pracujem v jednej firme už 10 rokov, no už pár rokov dostávam za vykonanú prácu iba minimálnu mzdu. K tomu sa ku mňe správajú ako k handre.

Viem, že od tial musím odísť už len kvôli zlepšeniu psychického stavu, pretože šikanovanie na pracovisku nerobí dobre a o tej neustálej minimálnej mzde ani nehovorím.

Len teraz neviem akým štýlom mám podať výpoveď aby som mal nárok na odstupné resp. odchodné. Môžete mi to prosím niekto objasniť?

Je to pre mňa veľmi dôležité. Ďakujem Vám za skoré odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    ak ty dáš výpoveď,nemáš žiadny nárok,(okrem toho máš zle zadanú otázku,je zavádzajúca,lebo ty nie si zamestnávateľ,ale zamestnanec a pýtaš sa ako zamestnávateľ)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Xender a ako to mám teda spraviť? Čo by ste mi poradili.
    kopretinka to sa nedá,čo ty chceš. Zamestnávateľ by musel zrušiť tvoje miesto,aby si mal nárok na odstupné
    Xender a nič nezaváži ani tých odpracovaných 10 rokov vkuse?
    kopretinka nie,ak dáš výpoveď ty,nemáš nárok na nič
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Xender a aký druh výpovede mám dať? Naozaj mi nedajú žiadne financie ani za odrobené roky?
    marjankaj A prečo by ti mali dať?
    Zamestnanie, to nie je ako "práca" v parlamente.

    http://spravy.pravda.sk/domace/clano...nym-odstupnym/

    http://www.cas.sk/clanok/124103/odch...-24-tisic.html
    Mila123 nič nedostaneš, ak sa ti v práci nepáči, podaj výpoveď podľa § 61 s výpovednou dobou podľa § 62 ZP, alebo skús dohodou k určitému dátumu, podľa § 60 ZP.......
    alebo ešte jedna možnosť tu je - ideš do PSD či SD, prípp. ID?
    marjankaj No najlepšejšie by bolo nechať sa zvoliť za europoslanca. S uskromnením za poslanca NRSR.
      zbaliť

    Nnika je offline (nepripojený) Nnika

    Nnika
    Šancu by si mal len vtedy, ak Ti zamestnávateľ nevypláca mzdu načas (mešká viac ako 15 dní po splatnosti mzdy, skončenie prac. pomeru môže byť len do 1 mesiaca odvtedy ako si sa to dozvedel), potom by si mohol okamžite skončiť pracovný pomer podľa § 69 odst. 1 písm. b - mal by si nárok na náhradu mzdy za 2 mesiace.

    lijana1 je offline (nepripojený) lijana1

    rada idem do detailov vecí lijana1
    nájdi si inú prácu a utekaj.Pokiaľ zamestnávateľ neruší Tvoje prac. miesto alebo Ta sám neprepustí na odstupné nemáš šancu aj keby si tam pracovala neviem ako dlho.

    Ako podať výpoveď aby zamestnanec dostal odstupné/odchodné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.