Zavrieť

Porady

POKAZENA PRACKA

Neviem ci mi budete vediet poradit ale skusim to. Dnes sa nam pokazila pracka zn. Whirpool AWM 5105 - 1000. Pracka by prala normalne ale bez vody nebude prat. Nenapusti si vodu ale automatika sa normalne pohne ale pracka dalej nic nerobi lebo nema vodu.Privod vody je samozrejme otvoreny. Filter je uplne cisty, hadice su v poriadku, elektroventil tiez. Ked sme skusali zmykat tak zmyka normalne. Rucne sme do nej napustili vody a zapli program odstredovanie a normalne isla. Neviete poradit kde by mohla byt chyba? Opravara volat nechceme, je to priliz drahe. Ak viete poradit alebo mate s tym podobnu skusenost prosim poradte, ak nie tak sa kupi nova co uz. dakujem
Naposledy upravil apiv : 13.08.13 at 18:43
5 komentárov     zbaliť
lujza.j vodu vypustí?
apiv ano ked napustime rucne vody tak ju aj vypusti sama
kopretinka no neviem,či bude lacnejšie nová práčka ako opravár,môže to byť nejaká maličkosť
lujza.j na náhradné diely....http://elektro.bazos.sk/inzerat/2786...5105A-1000.php
apiv pozrem dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    kukni do príručky,bývajú tam popísané závady a ich možné príčiny
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    apiv ta pracka uz ma 12 rokov a papiere, prirucka z nej su preca na nete je vsetko len po ang.
    lujza.j prepáč, ale 12ročnú práčku by som sa asi už nesnažila opraviť....bola by som rada, že toľko vydržala....
    apiv no co sme mali tu pred tym tak ta nam vydrzala 14 rokov. tak vies nova pracka uprostred mesiaca nie je lacna zalezitost
    erik555 ...je cas na noveho prislusnika rodiny
    apiv no keby to bolo take jednoduche ale kazdopadne vdaka za radu toto bude ako posledne riesenie
    lujza.j viem, že to nie je lacná záležitosť...to je jedno v akej fáze je mesiac!!!...práčka je proste potrebná..teda pre mňa a určite je to jeden z kľúčových spotrebičov...idem a kúpim na splátky!!!...dnes kúpiť aj bez preplatenia....
    apiv nuz idem a kupim na splatky tiez momentalne nie je take jednoduche...ale to by si najprv musela vediet co je vo veci ale to tu nebudem vypisovat...a aj pre nas je pracka potrebna...no najprv sa snazime najst lacnejsie riesenie
    misoft Chyba bude asi v programátore, ktorý nevydá príkaz pre otvorenie solenoidového napúšťacieho ventilu, alebo druhá možnosť - chybný samotný ventil (neotvára).
    Cena opravy odhadom 50-70€+cena súčiastky.
    apiv no tak to potom radsej tu novu pracku...da sa to aj nejako doma zistit bez pomoci opravara ci je ten programator naozaj zly?
      zbaliť

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    ked nie je pocut sycanie vody pri napustani, tak jedine problem bude v tom ventile v pracke, ktory na uvolnit cestu pre vodu.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j napúšťací ventil....http://www.elektrohelp.eu/elektrohel...stacie-ventily
    apiv no ten napustaci ventil sme dnes dali skontrolovat a povedali nam, ze je v poriadku...no mohli nas aj oklamat kedze sme nevideli toho chlapika ako ten ventil skusa?
    apiv to je ten elektroventil? lebo ten sme dnes dali skontrolovat a povedali nam ze je dobry...
    erik555 kto ho kontroloval? a nepovedali, ze asi preco pracka nenapusta vodu?
    apiv no aj oco si to mysli ale ventil sme dali prekontrolovat ako pisem povedali nam ze je dobry
    erik555 a voda, je pod tlakom?
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    privod vody je otvoreny?

    doplnenie:
    privod vody nie je zaneseny? cerpadlo funguje?
    Naposledy upravil avalik : 13.08.13 at 18:50
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    apiv ano samozrejme
    avalik doplnila som
    apiv cerpadlo funguje ale ako pise erik555 cerpadlo s napustanim vody nema nic spolocne
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erik555 neviem, aky je system, ale myslim si, ze pri napustani vody cerpadlo nie je potrebne...to je potrebne pri vypustani vody.
    lujza.j https://www.google.sk/#bav=on.2,or.r...nenapusta+vodu
    apiv cerpadlo je potrebne na vypustanie vody ano a cerpadlo funguje
      zbaliť

    pankratz je offline (nepripojený) pankratz

    pankratz
    Nová stojí okolo 200 - 300 €. A 12 ročná už bude mať rôzne problémy, ako staré auto. Korózia, ložiská, čerpadlo, hadice, bubon. A tiež už bude technicky na nižšej úrovni ako nová. Ja si na súčasných pračkách veľmi cením odpružený bubon a vyššie otáčky pri odstreďovaní, my máme otáčky max. 1 000.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.