Zavrieť

Porady

Môže pozemkový fond odpredať súkromnej osobe pozemok na ktorom je postavená elektrická rozvodná skriňa pre okolité nehnuteľnosti?

Dobrý deň veľmi ma zarazil postup slovenského pozemkového fondu vo Vranove nad Topľou, bez oznámenia dotknutých osôb odpredal pozemok na ktorom je postavená rozvodná skriňa pre okolité chaty. Riaditeľka pozemkového fondu vo VT reagovala že nemá vedomosť o nejakej rozvodnej skrini a po predložení foto dokumentácie mi dala radu aby som novému majiteľovi dal doslova nejaké to euro aby ma pri prípadnej poruche pustil na pozemok!!! Konanie pani riaditeľky nebudem ďalej komentovať!!! Kataster nehnuteľnosti ešte doposiaľ nezapísal nového majiteľa preto plánujem podať odpor alebo aspoň sa domôcť aby sa na pozemok dala ťarcha. Rozvodňu postavili elektrárne pred asi 15 rokmi ako je možne že doposiaľ o nej nemá slovenský pozemkový fond vedomosť a nie je zaevidovaná ani na katastrálnej mape? Chcel by som sa poradiť aké kroky by som mal urobiť aby nový sused ma jednoducho neodstavil od elektrickej energie. ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Prístup k rozvodni bude možné zabezpečiť vecným bremenom. Ak ide o veľkú rozvodňu, ktorú vlastní distribučka, vecné bremeno by zrejme vzniklo zo zákona.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    adrian234 mám teda kontaktovať elektrárne? alebo aký ďalší postup by ste zvolil?
    draik Stále nie je jasné, čo je to za rozvodnú skriňu a kto ju vlastní....je to trafo? alebo pris? alebo čo vlastne?
    adrian234 nie je to trafo je to murovaná poistná skriňa ktorá slúži ako rozvodňa pre okolité chaty.
      zbaliť

    Môže pozemkový fond odpredať súkromnej osobe pozemok na ktorom je postavená elektrická rozvodná skriňa pre okolité nehnuteľnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.