Zavrieť

Porady

Dvere - ako zaradiť do majetku

Dobrý deň, spoločnosť si prenajala priestory a robila v nich nejaké stavebné úpravy, priečky a pod. Zakúpila 20 dverí z nejakého lisovaného materiálu+zárubne z laminátu (neviem ako to presne zaradiť) Cena jedných dverí so zárubnou a montážou je cca 300eur. Do akej odpisovej skupiny to treba zaradiť? Lebo ked pozerám KP, tak jedine 16.23.11, ale neviem do akej skupiny to patrí - či to mám dať akosúčasť nejakej stavebnej úpravy priestorov do odp.sk.4. Ďakujem za názor.
Dav Stavebné úpravy boli dohodnuté s prenajímateľom?
mmaatt ano, stavebné úpravy sú v zmysle zmluvy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Tebe stačí 4-1 1 Budovy, lebo rekonštrukcia, ako technické zhodnotenie odpisované nájomcom sa posudzuje podľa hlavnej stavby. U Teba bude zaradené pod účtom 021 a bude sa samostatne odpisovať 20 rokov. Stavby a ich časti nemajú kód KP, ale KS - klasifikácie stavieb a ten už stavba má, v kolaudačnom rozhodnutí, netreba vymýšľať nový. Viac - pozri § 41 PÚP.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    julysak Ak sa priečkami zmenila ôžitková hodnota budovy (napr zo skladov sa urobili kancelárie), tak TZ
    ak sa iba veľká kancelária rozdelila na menšie, tak IBA opravy
    všetko v súlade so zmluvou
    a_je_to ... no ... oprava je definovaná ako uvedenie veci do pôvodného stavu, aký mala pred poškodením, alebo pred opotrebením. A rozdelenie veľkej kancelárie na menšie nie je uvedenie do pôvodného stavu.
    mmaatt Ja som to aj dala ako TZ budovy v nájme (máme to umožnené podľa zmluvy), len som to ešte overovala, či aj tie dvere tam patria, lebo úprav (stavanie priečok, buranie a príprava šachty pre výťah a pod.) bolo viacero. Ďakujem za názor.
      zbaliť
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Ak bolo potrebné stavebné povolenie, odpisuješ ako píše a_je_to. Môžeš odpisovať počas doby nájmu, vlastník nesmie zvýšiť vstupnú cenu o TZ a musíte mať jeho súhlas.

    Dvere - ako zaradiť do majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.