Zavrieť

Porady

ako postupovať pri zmene vlastnika bytu?

brala som si uver s priatelom na byt,pri kupe bytu sa na list vlastnitstva napisali obaja dlznici.teraz menim dlžnika uveru a chcela by som aby na liste vlastnitstva bol iba jeden vlastnik .ako mam postupovat ked chcem urobit zmenu na katastry.
Aya01 tiez si myslim to iste ako meha. v prvom rade ale budes musiet kontaktovat banku a az ked oni povedia, ze to ide a akym sposobom, mozes sa posunut na kataster.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    meha je offline (nepripojený) meha

    meha
    Ak ste úver brali obidvaja ,obidvaja ste aj majiteľmi bytu/aj dĺžníci/.Po zmene ,najlepšie konzultovať s bankou-určite je v katastri zapísané aj záložné právo v prospech banky ,ktorá Vám úver poskytla.Jeden vlastník by mohol byť podľa mňa iba v prípade,že by si napr. prevzala platenie celého úveru na seba /v banke zmena v údajoch pri úvere,no neviem či sa vôbec niečo také dá/a tým by si mohla byť vlastníčkou len ty.No to by tiež musela schváliť iba daná banka.Majiteľmi bytu síce ste obidvaja,no Váš byt bude až po splatení celého úveru.Teraz bývate vo Vašom,ale do splatenia úveru aj v majetku banky.Ak meníš dĺžníka úveru,vie o tom banka,alebo je to len dohoda Vás troch?

    ako postupovať pri zmene vlastnika bytu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.