Zavrieť

Porady

Študent - VŠ, mám zmluvu o vytvorení diela a poskytnutí licencie podľa autorského zákona, je možné že budem platiť DPH pri daňovom priznaní?

už teraz platím 2% do Autorského fondu a doteraz mi ako študentovi bola vždy DPH vyplácaná, avšak teraz dostávam peniaze v hrubom, je teda možné že by som musel zaplatiť ešte 20%?
7 komentárov     zbaliť
avalik nemylis si DPH a dan z prijmu? ako ti bola DPH vyplacana?
Marcel.M asi som sa zmylil v názvoch daniach, dostával som peniaze v čistom a ako študentovi mi vždy po podaní daňového priznania prišla vrátená daň v podobe šeku ktorý mi na pošte vyplatili
marjankaj V akom čistom? Ty si bol ako zamestnanec alebo dohodár?
Marcel.M zmluva bola aj je na dohodu..to je však iná práca, ja som iba nerozumel tomu, že mám platiť daň 19% podľa tejto zmluvy o vytvorení diela
marjankaj No budeš platiť 19% daň zo základu fdane(nie z príjmu) a navyše aj 14% do zdravotnej poisťovne.
Podľa daňového priznania, ak budeš povinný podať.
Marcel.M 14% do zdravotnej poisťovne?
bodliak Môžem sa opýtať, akú VŠ študuješ ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...ak dostávaš peniaze v hrubom, budeš si podávať daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb. Sadzba dane je 19%. Nebudeš mať žiadne zaplatené preddavky na daň, resp. zrážkovú daň, ktorú by si mohol považovať za preddavky, takže daň budeš doplácať - možno, to závisí od celkových Tvojich príjmov dosiahnutých v roku 2013.
    Nikto nikdy Ti doteraz žiadnu DPH nevracal, DPH je úplne iný typ dane - je to spotrebná daň a volá sa daň z pridanej hodnoty - zdaňuje spotrebu tovaru a služieb. Daň z príjmu je dôchodková daň - zdaňuje Tvoj dôchodok.
    Marcel.M Ďakujem za upresnenie, závisí to od celkových príjmov, to znamená že existuje nejaký strop - suma pokiaľ sa daň doplácať nebude a odkedy sa už dopláca?
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    1. daň z príjmov zdaniteľné príjmy za r.2013 do sumy 3 735,94 € nad sumu krát 19%;
    2. daň z pridanej hodnoty za 12 kalendárnych mesiacov nemusíš byť platiteľ, ak nedosiahneš tržby nad 49 790 €, pre DPH je 20% a 10% sadzba dane v r.2013.
    Sú to dva druhy daní. Podrobnejšie školenie Ti urobí účtovníčka, ktorú si nájdeš.
    Tiež ma zaujíma čo studuješ.
    marjankaj Odpočítať 3735,94 € si môže iba pri príjmoch podľa §5 a §6 ods.1 a ods.2.

    Študent - VŠ, mám zmluvu o vytvorení diela a poskytnutí licencie podľa autorského zákona, je možné že budem platiť DPH pri daňovom priznaní?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.