Zavrieť

Porady

ak som ztp musim mat erp a viest zaznam trzieb

som ztp a mam polovicny inv.dochodok.vacsina ludi mi hovori ze nemusim mat erp a ani viest evidenciu trzieb je to pravda? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Prečítaj si § 3 ods. 2 :

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ERP nemusíš mať - zákon ti tu už kn-alka pripojila


    Podľa zákona o ochrane spotrebiteľa:

    § 16

    (1) Predávajúci je povinný vydať spotrebiteľovi doklad o kúpe výrobku alebo o poskytnutí služby, v ktorom je uvedené

    a) obchodné meno a sídlo predávajúceho, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby,

    b) adresa prevádzkarne,

    c) dátum predaja,

    d) názov a množstvo výrobku alebo druh služby,

    e) cena jednotlivého výrobku alebo služby a celková cena, ktorú spotrebiteľ zaplatil.

    (2) Pri predaji výrobku s následnou dodávkou musí doklad obsahovať miesto určenia, dátum a čas dodávky.

    (3) Pri predaji použitého výrobku alebo upravovaného výrobku, výrobku s vadou alebo výrobku, ktorého úžitkové vlastnosti sú inak obmedzené, musia byť tieto skutočnosti v doklade zreteľne vyznačené.

    (4) Povinnosť podľa odseku 1 sa nevzťahuje na predávajúceho, ktorý predáva spotrebiteľovi rastlinné a živočíšne výrobky z vlastnej drobnej pestovateľskej alebo chovateľskej činnosti alebo lesné plodiny, ak osobitný predpis neustanovuje inak.21)



    Ďalej podľa Obchodného zákonníka:

    § 3a

    (1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len „obchodné dokumenty“) uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Keď splníš podmienky na to kedy máš mať ERP a viesť evidenciu tržieb, je úplne jedno či si alebo nie si ZŤP.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tuta úplne jedno to nie je. Bližšie § 3 odst. b, písm. 2, kde je presne uvedené že povinnosť viesť tržbu v erp sa nevzťahuje na predaj tovaru a služby poskytované občanmi ZŤP.
    syntylady ano nemala by som mat ale mam aj brigadnicku aj tak nemusim?
    marjankaj No ak by ju pápež zázračne vyliečil, tak asi budeš mať pravdu.
    Alebo ak naši hradní páni zmenia zákon.
    syntylady dakujem.musim mat aj pokladnicnu knihu? davat paragony?
    kopretinka toto riešiš už 4 mesiace?? a pri tom aj podnikáš?
    Katy a R profesional - v predch príspevku je ten zákon nato pricapený (aj s uvedením prísl §) - aby sme si to pozreli - či?
    syntylady a presne cislo zakona by ste mi nenapisali podla ktoreho nemusim mat pokladnu dakujem
    Sarlotka 289/2008
    Katy a R veď celý zákon tam máš - klikni si naň!
    syntylady ten zakon je 298 ak sa nemylim nie 289
    avalik 289 ... ved si rozklikni ten link!!!!
      zbaliť

    ak som ztp musim mat erp a viest zaznam trzieb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.